Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Misja 11 - Revelations

Memoriał, a na lewo od niego Ołtarz Ofiarny. - Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Memoriał, a na lewo od niego Ołtarz Ofiarny.

Gdy odzyskasz kontrolę nad postacią, zejdź z areny i udaj się w prawą stronę - znajdziesz tam Memoriał i Ołtarz Ofiarny, który zwiększy limit przenoszonych przez ciebie jaj Dodo do 4.

Po drugiej stronie tego samego pomieszczenia, w którym aktywowałeś Stos Ofiarny (na lewo od wyjścia z budynku) znajdziesz mechanizm wymagający Klucza Podziemi, który jak zwykle nagrodzi cię 2000 punktów doświadczenia.

Po zebraniu wszystkich tych przedmiotów, czas wrócić do miejsca, w którym aktywowałeś Lustro Przeznaczenia (Mirror of Fate) - znajduje się ono tuż obok pomieszczenia z mapą świata. Jeśli masz problemy ze znalezieniem pomieszczenia z mapą świata, spauzuj grę przechodząc do Travel Book (tam gdzie masz dostęp do opisu umiejętności, relikwii i innych rzeczy), a następnie wybierz interesującą cię rzecz z listy punktów (Main Mission, Wolf Altar, Map Room, Chupacabras' Room - w twoim wypadku Map Room) i wróć do gry. Znacznik na mapie będzie w tym momencie wskazywał na miejsce, które wybrałeś - gdy zechcesz, by znów pokazywał trasę do misji, wybierz Main Mission.

Informacja od autora: backtracking (czyli cofanie się po przedmioty, do których nie było wcześniej dostępu) w tej grze jest dość irytujący i założyłem, że nikt nie chciałby się wracać przez wszystkie odwiedzone tereny za każdym razem, gdy odblokuje jakąś umiejętność. Postanowiłem więc opisać go (backtracking) dopiero wtedy, gdy odblokujesz wszystkie umiejętności i dostęp do każdej z lokacji w grze - czyli właśnie teraz. Jeśli jesteś zainteresowany znalezieniem wszystkich ukrytych w grze przedmiotów, udaj się do rozdziału poświęconego znajdźkom. Jeśli nie interesują cię skarby i chcesz po prostu ukończyć grę, zignoruj akapit który właśnie przeczytałeś.

Kieruj się na wprost, do końca ulicy, a następnie w lewo, by dojść do Trevora. - Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Kieruj się na wprost, do końca ulicy, a następnie w lewo, by dojść do Trevora.

Dostań się za pomocą pomieszczenia z mapą świata do dzielnicy Arts District. Czeka cię w tym momencie przystąpienie do ostatniego starcia w grze. Jeśli znacznik na mapie pokazuje inne miejsce, niż aktualną misję (bo np. szukałeś sklepu Chupacabry), ustaw go (za pomocą Travel Book - jak opisane powyżej), tak by pokazywał główny cel i udaj się w miejsce wskazane na mapie (znajduje się ono obok miejsca, w którym spotkałeś po raz pierwszy Victora i bossa Abaddona).

Trzecia i ostatnia zabawa w puzzle. - Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Trzecia i ostatnia zabawa w puzzle.

Przejście od strony głównej ulicy może być zablokowane, dlatego skorzystaj z bocznej uliczki, w której był Memoriał, by się tam dostać (szczegóły znajdziesz w opisie 8 misji kampanii). Trafisz na Trevora i po krótkiej scenie będziesz się musiał wspiąć na górę (drogę wskazuje fioletowa smuga). Gdy będziesz na samej górze (fioletowa smuga się urwie), zeskocz na dół i udaj się w do ołtarza, w którym ostatni raz będziesz układał Lustro Przeznaczenia. Sposób ułożenia wygląda mniej więcej tak :

  • złap kawałek po prawej stronie, w środku, obróć go o 180 stopni i wsadź go w lewy dolny róg lustra
  • złap kawałek po lewej stronie, w środku, obróć go o 90 stopni w lewo i wsadź go w prawy dolny róg lustra
  • lewy górny fragment wsadź w prawy górny róg lustra
  • prawy górny fragment - prawa, środkowa część lustra
  • lewy dolny fragment - lewy górny róg lustra
  • prawy dolny fragment wsadź w pozostałe miejsce

Po ułożeniu lustra, udaj się naprzeciw, by aktywować scenę. Trafisz na grzbiet latającego stwora. Na początku musisz po prostu wspinać się na górę i omijać wybuchy zielonego ognia. Gdy wyjdziesz na górę, czeka cię krótka scena, a po niej znów etap z buchającymi ogniami, lecz tym razem nie musisz się wspinać, a możesz normalnie biegać. Biegnij na górę (przed siebie), aż dobiegniesz do łańcuchów - aktywuj go, by rozpocząć kolejną scenę.

Jeden z kilku etapów wspinaczkowych przed finałową walką. - Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Jeden z kilku etapów wspinaczkowych przed finałową walką.

Po niej czeka cię kolejny etap wspinaczkowy - tym razem w bok. Zasady są te same - przeskakuj w lewy górny róg, omijając ogni, aż wyjdziesz na grzbiet stwora i znów staniesz na nogi. Gdy wyjdziesz na powierzchnie, czeka cię starcie z przeciwnikami. Możesz ich zignorować i udać się w prawą stronę, by aktywować kolejne łańcuchy. Po długiej scenie czeka cię finałowa walka z bossem.

Boss - Satan

Mało klimatyczny, bajecznie prosty w pokonaniu finałowy boss - Satan. - Misja 11 - Revelations | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Mało klimatyczny, bajecznie prosty w pokonaniu finałowy boss - Satan.

Finałowy boss w grze to wielkie rozczarowanie, jeśli rozpatrywać go z perspektywy wyzwania. W prawdzie większość jego ataków jest nieblokowalna, ale wyprowadza je on na tyle wolno (a niektóre sygnalizuje przed użyciem, co daje ci jeszcze więcej czasu na kontratak), że stanowią zerowe zagrożenie. Po walce z Zobekiem ten boss wyda ci się dziecinnie prosty.

Najlepszą taktyką na tego bossa jest atakować z doskoku, gdyż może on blokować większość twoich ataków. Doskocz do niego, uderz kilka razy i odskocz w bok, bądź do tyłu, by uniknąć jego kontrataku, a następnie powtórz cały system. Czasami boss stosuje "niewidzialny atak" - koło niego rozpościera się czarna chmura, a sam przeciwnik znika, by pojawić się błyskawicznie koło ciebie i zaatakować. Brzmi to groźnie, ale z odrobiną wyczucia, uda ci się uniknąć tego typu ciosów.

Ataki bossa, mimo że strasznie wolne, zadają naprawdę spore obrażenia, więc jeśli na ogół masz spore problemy z unikaniem ciosów i często zbierasz baty, zaopatrz się w stosowne relikwie przed walką, gdyż mogą się one okazać niezbędne.

Za każdym razem, gdy opróżnisz pasek zdrowia bossa do zera, aktywuje się scena, po której Satan zawiśnie nad areną, by ostrzeliwać cię atakami dystansowymi. System działa podobnie jak przy walce z Paladynem - pod twoimi nogami pojawia się symbol, przypominający celownik, a po chwili miejsce wybucha, raniąc wszystkich dookoła. Różnica polega na tym, iż wybuchy następują szybciej i czarna maź, która pozostaje po ataku zrani cię, gdy przez nią przebiegniesz. Omijaj symbole (np. korzystając z szarży tuż przed uderzeniem), a po kilku atakach (ok. 10) boss wróci na ziemie i dalej będziesz musiał go okładać.

Boss kilkakrotnie jeszcze "aktywuje" swoją umiejętność, by zawisnąć nad areną i cię ostrzeliwać. Poczekaj aż wróci na ziemie i pokonaj go. Po kilku takich razach boss padnie na ziemie, rozpocznie się scena i ukończysz grę.