Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Misja 10 - The Mirror of Fate

Po lewej Ołtarz Ofiarny, a po prawej belki po których możesz wspiąć się na górę. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Po lewej Ołtarz Ofiarny, a po prawej belki po których możesz wspiąć się na górę.

Zostaniesz nagrodzony osiągnięciem Dissipated Storm i po kolejnej scenie odzyskasz kontrolę nad postacią. Zignoruj dziurę znajdującą się za tobą i wdrap się po drewnianych belkach, znajdujących się po prawej stronie pomieszczenia, na górę. Stamtąd powinieneś dostrzec Ołtarz Ofiarny po drugiej stronie komnaty - dostań się tam za pomocą swojego podwójnego skoku, by zebrać kolejny Gwóźdź Kleidos. Wróć na poprzednią kładkę i przedostań się na drugą stronę.

Pamiętnik przy zwłokach żołnierza. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Pamiętnik przy zwłokach żołnierza.

Zeskocz na dół, a następnie udaj się w lewo od miejsca twojego lądowania - przy jednej z kolumn znajdują się zwłoki żołnierza, a przy nich tradycyjnie Pamiętnik. Zbierz go i udaj się w stronę znacznika, by dotrzeć do Trevora i rozpocząć serię scen.

Na dole komnata, do której masz się udać. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Na dole komnata, do której masz się udać.

Gdy wyjdziesz z windy, podążaj w kierunku znacznika na mapie - nie masz w tym momencie nic do zebrania, więc skup się tylko na tym. Twoim zadaniem jest dotrzeć do tajemniczego pomieszczenia pod ziemią, w którym byłeś w jednej z misji, a w którym nie mogłeś niczego zrobić. Kieruj się cały czas w dół, aż wreszcie dotrzesz do upragnionej komnaty.

Zabawa w puzzle, w wykonaniu Castlevanii. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Zabawa w puzzle, w wykonaniu Castlevanii.

Aktywuj znajdujący się na środku pomieszczenia mechanizm, by użyć Lustra Przeznaczenia (Mirror of Fate), które stało się twoim nowym i ostatnim przedmiotem i niejednokrotnie jeszcze z niego skorzystasz. Czeka cię teraz zabawa w układanie fragmentów lustra - skorzystaj z wyświetlonej na ekranie pomocy, by operować kawałkami. By ułożyć fragment, musisz ustawić go w odpowiedni sposób i przysunąć do miejsca, w którym ma być - fragment automatycznie trafi na swoje miejsce. Gdy ułożysz całe lustro, przed tobą otworzą sie drzwi, przez które musisz przejść.

Takie ustawienie kamery znacznie ułatwia przeprawę. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Takie ustawienie kamery znacznie ułatwia przeprawę.

Pora na etap współpracy miedzy tobą a twoim sojusznikiem. Wskocz na linę znajdującą się tuż przed zerwanym mostem, by się jej chwycić i poczekaj aż porucznik Zobeka dobiegnie do panelu sterującego. Twoim zadaniem jest teraz przedostać się na drugą stronę (sterując ruchem liny za pomocą wyświetlonych na ekranie klawiszy), jednocześnie omijając ogni - jeśli zostaniesz trafiony, spadniesz na dół. Jeśli przeprawa sprawia ci problemy:

 • Spróbuj obrócić kamerę w prawą stronę, by dokładnie widzieć gdzie znajduje się dysza z ogniem, a gdzie twoja postać.
 • Obserwuj działanie dysz strzelających ogniem - działają one według schematu, a po tym, jak dobiegnie on końca, masz kilka sekund na to, zanim ogień znów zacznie wylatywać z dyszy.
Zagadka logiczna, która wymaga trochę kombinowania. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Zagadka logiczna, która wymaga trochę kombinowania.

Gdy dostaniesz się na druga stronę, podniesie się most, po którym towarzysz do ciebie dołączy. Czeka cię teraz kolejna zagadka logiczna, jednak zanim do niej przystąpisz, udaj się korytarzem w stronę zamkniętych drzwi i skręć w prawo - za kratami znajdziesz mechanizm wymagający Klucza Podziemi, który jak zwykle nagrodzi cię doświadczeniem. Zbierz skarb i wróć do miejsca, gdzie czeka na ciebie porucznik Zobeka.

Etap ten wydaje się na początku trudny, gdyż nie możesz doprowadzić do sytuacji, w której twój towarzysz zostanie trafiony kulą ognia - zostaniesz wtedy cofnięty do punktu kontrolnego. Kilka rad:

 • By kładki były wysunięte, musisz stać na ziemi, na wybranej płytce - obie z nich aktywują inne kładki (sprawdź które i zaplanuj trasę), a gdy zejdziesz z płytki, wszystkie kładki (prócz tej, na której stoi już twój towarzysz) zostaną schowane.
 • Kula ognia wylatuje w twoim kierunku - oznacza to, że jeśli stoisz na prawej płytce, a twój sojusznik znajduje się z lewej strony, to nie zostanie on trafiony. Jest to najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać. Dodatkowo, jeśli będziesz cały czas się ruszał, mechanizm nie zdąży wystrzelić kuli ognia, gdyż potrzebuje on kilku chwil na "przycelowanie".
 • Kładki aktywujesz trafiając w nie za pomocą Sztyletu Cienia.

Kolejność, w jakiej musisz aktywować kładki i płytki, na których musisz stać, by mieć do nich dostęp jest następująca:

 • stojąc na lewej płytce, rzuć sztyletem w prawą, najbliższą kładkę
 • przejdź na prawą płytkę, poczekaj aż mechanizm wystrzeli kulę ognia i rzuć sztyletem w lewą, najbliższą kładkę (twój sojusznik przeskoczy po prostu w bok)
 • szybko przejdź na lewą płytkę i rzuć sztyletem w lewą kładkę
 • wróć na prawą płytkę i rzuć sztyletem w lewą, znajdującą się przez twoim sojusznikiem kładkę
 • poczekaj (stojąc na prawej płytce) aż mechanizm wystrzeli kule ognia, a następnie szybko przejdź na lewą płytkę i rzuć sztyletem w najdalszą kładkę, znajdującą się po prawej stronie
Mnisi to jedni z najtrudniejszych przeciwników w grze. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Mnisi to jedni z najtrudniejszych przeciwników w grze.

Po tym twój sojusznik dotrze na drugą stronę, a drzwi zostaną otwarte. Po przejściu przez drzwi zeskocz na dół, by wywołać scenę, po której czeka cię walka z nowymi przeciwnikami - Dark Monk.

Mnisi są jednymi z najtrudniejszych przeciwników, z jakimi przyjdzie ci walczyć. Większość z ich ataków jest niemożliwa do zablokowania, a jakby tego było mało są bardzo mobilni i często stosują atak dystansowy, za pomocą promieni energii. Najważniejszą zdolnością Mnichów jest jednak możliwość otwarcia specjalnego portalu, przez który wysypują się wrogowie. Nad portalem lewitują zielone kule, które musisz zniszczyć, by zamknąć portal - jeśli są 3 kule i w ciągu krótkiego czasu ich nie zniszczysz, przygotuj się na nadejście kolejnego wroga, jakim jest Dark Apostle.

Paradoksalnie, walka z tym przeciwnikiem jest banalnie prosta - praktycznie jedyny atak, który wróg stosuje, to podmuch ognia. Atak ten jest bardzo łatwy do uniknięcia (nie próbuj go jednak blokować), gdyż wróg długo "się zbiera" zanim go użyje, co daje ci mnóstwo czasu na oddalenie się od niego. Nawet jak zostaniesz zaskoczony i w momencie ataku jesteś blisko niego, odskocz po prostu w bok, by uniknąć otrzymania obrażeń. Zamknij portal, rozpraw się z Apostołem i wybij wszystkich Mnichów, by zakończyć walkę. Po niej udaj się w stronę znacznika i aktywuj mechanizm (na prawo od niego znajduje się statuetka, gdzie znajdziesz serce, by zregenerować zdrowie), by przedostać się na druga stronę.

Po krótkiej scenie wrócisz do pomieszczenia z mechanizmem obsługującym Lustro Przeznaczenia. Kolejny raz czeka cię układanka, po której musisz dojść do sali tronowej. Czeka cię teraz seria scen i retrospekcji, podczas których wrócisz do odwiedzonych miejsc i stoczysz kilka krótkich pojedynków. Po wszystkim czeka cie chyba najtrudniejsza jak dotąd walka z bossem.

Boss - Zobek

Zobek to oszus... prawdopodobnie najtrudniejszy w grze boss. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Zobek to oszus... prawdopodobnie najtrudniejszy w grze boss.

Większość ataków tego bossa opiera sie na użyciu jego łańcucha. Wszystkie te ataki, prócz jednego, którego boss stosuje najrzadziej, są niemożliwe do zablokowania, a w dodatku koszmarnie ciężko jest je uniknąć - Zobek wymachuje swoja bronią na wszystkie strony, co oznacza, że jeśli w momencie ataku jesteś blisko niego, prawie na pewno zostaniesz trafiony.

Jest jeden sposób, by uniknąć tych ataków - musisz atakować bossa z doskoku. Zbliż się do niego, zaatakuj kilka razy i natychmiast się oddal - jeśli wróg rozpocznie swój nieblokowalny atak to po prostu cię nim nie dosięgnie. Być może w ogóle nie zaatakuje i po prostu za tobą pójdzie - w takiej sytuacji powtórz cały zabieg. Jest to irytujący sposób, gdyż zabiera masę czasu, lecz pozwoli ci on w większości na omijanie ataków Zobeka.

Prócz ataków za pomocą broni, Zobek stosuje jeszcze jeden - przywołuje promień energii, który będzie za tobą podążał (na szczęście porusza się dość wolno i łatwo przed nim uciec). Jeśli cię dosięgnie, rozpocznie się sekwencja QTE - jeśli trafisz klawiszem w odpowiednim momencie, nie otrzymasz żadnych obrażeń. Wróg stosuje ten atak, gdy nie jesteś w zasięgu jego łańcucha.

Gdy zbijesz jego zdrowie do 2/3 wartości, Zobek zejdzie z pola walki, a jego miejsce zajmą ożywione trupy. Same ożywieńce nie stanowią wielkiego zagrożenia, gdyż są dość słabe, lecz musisz uważać na ich chwyt. Gdy ujrzysz biegnącego w twoim kierunku trupa, postaraj się go przeskoczyć i nie dać się złapać - jeśli ci się nie uda, czeka cię mordęga podczas sekwencji QTE, która pozbawi cię ogromnej ilości życia, jeśli nie uda ci sie szybko odtrącić od siebie wroga.

Sposób na pozbycie się trupiarni - zniszczenie duchów nad areną. - Misja 10 - The Mirror of Fate | Kampania - opis przejścia - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Sposób na pozbycie się trupiarni - zniszczenie duchów nad areną.

By pozbyć się ożywieńców i wrócić do walki z Zobekiem, musisz zniszczyć duchy przywołane przez bossa, które ożywiają trupy - znajdują się one powyżej areny walki i możesz ich dosięgnąć wyłącznie za pomocą Sztyletów Cienia (potrzeba ich kilka) bądź Bomb Chaosu (każda niszczy ducha jednym ciosem). Gdy zniszczysz wszystkie 4 duchy, trupy po paru sekundach znikną i powróci Zobek.

Z etapem z trupami wiąże się kilka rzeczy:

 • Możesz tutaj nabić masę doświadczenia - trupy pojawiają się w nieskończoność, pod warunkiem że nie zniszczysz wszystkich przywołujących je duchów. Wykorzystaj relikwię Stolas' Clock, by zwiększyć przyrost doświadczenia jeszcze bardziej.
 • Jest to skuteczna metoda na przywrócenie sobie mocy - wrogów jest cała masa i pasek Focus rośnie w bardzo szybkim tempie, a każdy z wrogów rzuca kilka Kul Krwi, nawet jak twój pasek skupienia nie był pełny.

Gdy etap z trupami się skończy i wróci Zobek, walka wygląda tak samo jak przedtem, a ty znów musisz zbić życie wroga (tym razem do 1/3 wartości) by wezwał on kolejną fale trupów. Ponownie zniszcz przywołujące je duchy, by zmusić bossa do powrotu. Gdy jego zdrowie spadnie blisko zera, wróci on do swojej ludzkiej postaci, by zregenerować zdrowie, a jego broń będzie go chronić, byś nie mógł mu w tym przerwać. Wykorzystaj moc Mgły, by przeniknąć przez łańcuch i się do niego dostać, co aktywuje scenę, która zakończy walkę, a ty dostaniesz osiągnięcie Death is not enough.