Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zobek | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 poradnik Castlevania: Lords of Shadow 2

Zobek

Zobek to oszus... prawdopodobnie najtrudniejszy w grze boss. - Zobek | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Zobek to oszus... prawdopodobnie najtrudniejszy w grze boss.

Większość ataków tego bossa opiera sie na użyciu jego łańcucha. Wszystkie te ataki, prócz jednego, którego boss stosuje najrzadziej, są niemożliwe do zablokowania, a w dodatku koszmarnie ciężko jest je uniknąć - Zobek wymachuje swoja bronią na wszystkie strony, co oznacza, że jeśli w momencie ataku jesteś blisko niego, prawie na pewno zostaniesz trafiony.

Jest jeden sposób, by uniknąć tych ataków - musisz atakować bossa z doskoku. Zbliż się do niego, zaatakuj kilka razy i natychmiast się oddal - jeśli wróg rozpocznie swój nieblokowalny atak to po prostu cię nim nie dosięgnie. Być może w ogóle nie zaatakuje i po prostu za tobą pójdzie - w takiej sytuacji powtórz cały zabieg. Jest to irytujący sposób, gdyż zabiera masę czasu, lecz pozwoli ci on w większości na omijanie ataków Zobeka.

Prócz ataków za pomocą broni, Zobek stosuje jeszcze jeden - przywołuje promień energii, który będzie za tobą podążał (na szczęście porusza się dość wolno i łatwo przed nim uciec). Jeśli cię dosięgnie, rozpocznie się sekwencja QTE - jeśli trafisz klawiszem w odpowiednim momencie, nie otrzymasz żadnych obrażeń. Wróg stosuje ten atak, gdy nie jesteś w zasięgu jego łańcucha.

Gdy zbijesz jego zdrowie do 2/3 wartości, Zobek zejdzie z pola walki, a jego miejsce zajmą ożywione trupy. Same ożywieńce nie stanowią wielkiego zagrożenia, gdyż są dość słabe, lecz musisz uważać na ich chwyt. Gdy ujrzysz biegnącego w twoim kierunku trupa, postaraj się go przeskoczyć i nie dać się złapać - jeśli ci się nie uda, czeka cię mordęga podczas sekwencji QTE, która pozbawi cię ogromnej ilości życia, jeśli nie uda ci sie szybko odtrącić od siebie wroga.

Sposób na pozbycie się trupiarni - zniszczenie duchów nad areną. - Zobek | Bossowie | Castlevania Lords of Shadow 2 - Castlevania: Lords of Shadow 2 - poradnik do gry
Sposób na pozbycie się trupiarni - zniszczenie duchów nad areną.

By pozbyć się ożywieńców i wrócić do walki z Zobekiem, musisz zniszczyć duchy przywołane przez bossa, które ożywiają trupy - znajdują się one powyżej areny walki i możesz ich dosięgnąć wyłącznie za pomocą Sztyletów Cienia (potrzeba ich kilka) bądź Bomb Chaosu (każda niszczy ducha jednym ciosem). Gdy zniszczysz wszystkie 4 duchy, trupy po paru sekundach znikną i powróci Zobek.

Z etapem z trupami wiąże się kilka rzeczy:

  • Możesz tutaj nabić masę doświadczenia - trupy pojawiają się w nieskończoność, pod warunkiem że nie zniszczysz wszystkich przywołujących je duchów. Wykorzystaj relikwię Stolas' Clock, by zwiększyć przyrost doświadczenia jeszcze bardziej.
  • Jest to skuteczna metoda na przywrócenie sobie mocy - wrogów jest cała masa i pasek Focus rośnie w bardzo szybkim tempie, a każdy z wrogów rzuca kilka Kul Krwi, nawet jak twój pasek skupienia nie był pełny.

Gdy etap z trupami się skończy i wróci Zobek, walka wygląda tak samo jak przedtem, a ty znów musisz zbić życie wroga (tym razem do 1/3 wartości) by wezwał on kolejną fale trupów. Ponownie zniszcz przywołujące je duchy, by zmusić bossa do powrotu. Gdy jego zdrowie spadnie blisko zera, wróci on do swojej ludzkiej postaci, by zregenerować zdrowie, a jego broń będzie go chronić, byś nie mógł mu w tym przerwać. Wykorzystaj moc Mgły, by przeniknąć przez łańcuch i się do niego dostać, co aktywuje scenę, która zakończy walkę.