Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2006, 10:17

autor: Krooliq

Znamy datę premiery Half-Life 2: Aftermath

Wygląda na to, że w najbliższych miesiącach skończy się wreszcie oczekiwanie posiadaczy gry FPS Half-Life 2 na jej oficjalne rozszerzenie, noszące podtytuł Aftermath. Doug Lombardi, szefujący działowi marketingu firmy Valve, zdradził, że termin premiery omawianego dodatku jest zaplanowany na 24 kwietnia bieżącego roku.

Wygląda na to, że w najbliższych miesiącach skończy się wreszcie oczekiwanie posiadaczy gry FPS Half-Life 2 na jej oficjalne rozszerzenie, noszące podtytuł Aftermath. Doug Lombardi, szefujący działowi marketingu firmy Valve, zdradził, że termin premiery omawianego dodatku jest zaplanowany na 24 kwietnia bieżącego roku. Program będzie dostępny w tradycyjnej wersji pudełkowej oraz w internetowym systemie dystrybucji o nazwie Steam.

W tym samym dniu, co HL 2: Aftermath ma ukazać się jeszcze inny produkt firmy Valve, mianowicie Half-Life 2: Platinum. Owa platynowa kolekcja zawierać będzie: HL 2, HL 2: Deathmatch, Counter-Strike: Source, Day of Defeat: Source oraz Aftermath.

Znamy datę premiery Half-Life 2: Aftermath - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że Aftermath to pierwszy, oficjalny dodatek do Half-Life 2, pierwszoosobowej strzelaniny, która została uznana przez największe magazyny branżowe za jedną z najlepszych gier 2004 roku.

Tytuł rozszerzenia („Pokłosie”) doskonale oddaje charakter historii, jaką poznajemy w nowym epizodzie gry. Jak wiemy, misja Gordona Freemana z Half-Life 2 zakończyła się w Cytadeli obcych, stojącej w mieście City 17. Powolna destrukcja konstrukcji grozi całkowitym zniszczeniem metropolii. Nasz bohater oraz towarzysząca mu Alyx Vance muszą ocalić skórę i za wszelką cenę wydostać się z niebezpiecznego rejonu. Nie jest to takie proste, gdyż w okolicy wciąż jest sporo żołnierzy Kombinatu oraz... nowych wrogów, powstałych właśnie w wyniku wydarzeń na szczycie Cytadeli.

Znamy datę premiery Half-Life 2: Aftermath - ilustracja #2

 

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.