Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2008, 14:08

autor: Dorota "vampire" Drużko

Wspólna zabawa posiadaczy PS3 i PC w The Agency wykluczona

Jeszcze rok temu Sony Online Entertainment, twórcy The Agency, rozważali umożliwienie wspólnej zabawy posiadaczom PS3 oraz PC w swoim MMO. Teraz wiemy już, że niestety z takiej opcji zrezygnowano. Główny projektant gry, Hal Milton, wyjaśnił, że od strony technicznej nie byłoby z tym najmniejszych trudności, problem natomiast leży w mentalności graczy.

Jeszcze rok temu Sony Online Entertainment, twórcy The Agency, rozważali umożliwienie wspólnej zabawy posiadaczom PS3 oraz PC w swoim MMO. Teraz wiemy już, że niestety z takiej opcji zrezygnowano. Główny projektant gry, Hal Milton, wyjaśnił, że od strony technicznej nie byłoby z tym najmniejszych trudności, problem natomiast leży w mentalności graczy. Wiadomo, że siłą rzeczy system sterowania na obydwu platformach jest zupełnie inny, tak więc pecetowcy mogliby mieć pretensję do konsolowców o ułatwienie celowania, natomiast ci drudzy i tak uważaliby, że o wiele łatwiej jest grającym przy pomocy klawiatury i myszy, nawet jeśli niekoniecznie byłoby to prawdą.

Wspólna zabawa posiadaczy PS3 i PC w The Agency wykluczona - ilustracja #1

Mimo wszystko Sony nie ma zamiaru całkowicie izolować od siebie posiadaczy różnych systemów. Milton zauważył, że są pewne aspekty gry, takie jak ekonomia czy sama społeczność, które będą łączyć wszystkich jej fanów, nie chciał jednak ujawnić więcej szczegółów na ten temat. Zresztą na jednym koncie będziemy mogli posiadać zarówno postaci stworzone z myślą o wersji konsolowej jak i komputerowej, choć, jak powiedział projektant, w tym wypadku i tak konieczny byłby zakup obydwu edycji. Poza tym kontynuacja przygody na PS3 z miejsca, w którym ostatnio skończyliśmy zabawę na PC również nie wchodzi w grę.