Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 lutego 2007, 13:52

autor: Metatron

W grze Hellboy usłyszymy głos Rona Perlmana

Hellboy, wydana przez Konami gra oparta na przygodach komiksowego bohatera, syna piekieł, któremu niekoniecznie odpowiada ciemna strona mocy, ma spore szansę spodobać się fanom oryginalnej historii obrazkowej. Oto bowiem produkcję gry wspiera sam Mike Mignola, twórca postaci, a swoje trzy grosze dorzuca również Guillermo del Toro, reżyser filmu Hellboy.

Hellboy, wydana przez Konami gra oparta na przygodach komiksowego bohatera, syna piekieł, któremu niekoniecznie odpowiada ciemna strona mocy, ma spore szansę spodobać się fanom oryginalnej historii obrazkowej. Oto bowiem produkcję gry wspiera sam Mike Mignola, twórca postaci, a swoje trzy grosze dorzuca również Guillermo del Toro, reżyser filmu Hellboy. O tym jednak było już wiadomo wcześniej. Teraz ogłoszono, kto podłoży głos pod tytułowego bohatera.

Będzie to Ron Perlman, aktor o charakterystycznym wyglądzie, znany choćby właśnie z roli Hellboya w filmie del Toro. Oglądać go mogliśmy również w takich produkcjach jak Walka o Ogień, Imię Róży, Miasto Zaginionych Dzieci czy Wyspa Doktora Moreau. Nie będzie to także jego pierwszy występ w grach video, ponieważ ma już na swoim koncie podkładanie głosu między innymi do Halo 2 i Fallouta.

W grze Hellboy usłyszymy głos Rona Perlmana - ilustracja #1

Sama produkcja będzie przedstawioną w perspektywie trzeciej osoby grą akcji nastawioną na walkę z wieloma przeciwnikami jednocześnie. Jako bohater tytułowy będziemy mogli wykonywać rozmaite ciosy, zróżnicowane pod względem prędkości i stopnia zadawanych obrażeń. Twórcy zapewniają także, że do naszej dyspozycji oddany zostanie system rzutów pozwalający na przykład wyeliminować przeciwników poprzez posłanie ich na jakiś niebezpieczny element otoczenia. Ten zaś pod wpływem naszych działań będzie w widowiskowy sposób ulegał destrukcji.

W grze Hellboy usłyszymy głos Rona Perlmana - ilustracja #2

Premiera gry planowana jest na jesień tego roku. Ukaże się w wersjach na konsole stacjonarne Xbox 360 i PS3 oraz na handhelda PSP. Ta ostatnia odsłona będzie dostosowana do wymogów mobilnej rozrywki poprzez krótsze misje, zmienioną oprawę graficzną oraz dodanie nowych aren walk w stosunku do wersji na duże konsole.