Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PSP
Okładka Hellboy: The Science of Evil (PS3)

Hellboy: The Science of Evil

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się oczywiście w postać tytułowego bohatera. Staczamy walki z napotykanymi przeciwnikami, demolując jednocześnie znajdujące się w otoczeniu obiekty.

Akcji | TPP | komiksy

Okładka Hellboy: The Science of Evil (PS3)

producent: Krome Studios

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

24cze2008

PS3 X360 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellboy to trzecioosobowa gra akcji, wyprodukowana przez firmę Krome Studios. Produkt oparty jest na znanej serii komiksów Mike'a Mignoli, traktujących o sympatycznym bohaterze rodem z piekielnych otchłani.

Fabuła nawiązuje do jednego ze zbiorów opowiadań, zatytułowanego „Right Hand of Doom”. Nasz podopieczny dzięki swoim licznym kontaktom i zdolnościom odkrył nazistowski spisek, który (jeżeli nie zostanie w porę udaremniony) niechybnie doprowadzi do przejęcia władzy nad światem przez hitlerowców. Kluczem do powstrzymania wroga jest pokonanie jednego z niemieckich naukowców, szalonego profesora Hermana Von Klempta.

Tytułowy bohater z kolei to istny demon. Wbrew pozorom nie stoi on jednak po stronie zła, a stara się pomagać prawym ludziom. Decyduje się więc na walkę z nazistami. Korzysta przy tym, rzecz jasna, ze swych nadnaturalnych, diabelskich wręcz zdolności. Ponadto regularnie stosuje rozwiązania siłowe. Dzięki intuicyjnemu systemowi walki Hellboy w prosty i przyjemny sposób eksterminuje oponentów. W potyczkach z wrogami równie ważna jest taktyka. Przy użyciu odpowiedniej strategii bohater jest w stanie wciągnąć adwersarzy w wymyślne pułapki, a następnie wyeliminować ich w hurtowych ilościach. Dla przykładu, za sprawą interaktywnego środowiska Hellboy potrafi zawalić budowle, w których przebywają niczego nieświadomi przeciwnicy albo w niemniej finezyjny sposób zepchnąć na nich gigantyczny głaz. Sytuacje takie mają miejsce w każdej z sześciu lokacji, w jakich dane jest nam przebywać.

Większość misji toczy się w otwartej przestrzeni, gdzie przychodzi nam mierzyć się z różnorakimi potworami, wyglądającymi nierzadko straszniej od samego wysłannika piekieł. Gdy nasz podopieczny naprawdę się zdenerwuje, potrafi nawet wykorzystać wroga jako broń w starciu z resztą nieprzyjaznej grupy. W bardziej komfortowych warunkach zwyczajnie rozbija ściany i walczy przy użyciu nowo powstałych kawałków gruzu.

Prócz kampanii single player tytuł zawiera także opcję multi, przeznaczoną dla dwóch graczy. Pozwala ona m.in. na uruchomienie trybu co-operative, gdzie czekają na nas przyjaciele Hellboy'a – Abe Sapein i Liz Sherman.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,1 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Gry podobne do Hellboy: The Science of Evil

Klasyfikacja PEGI Hellboy: The Science of Evil

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Hellboy: The Science of Evil

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Hellboy: The Science of Evil - zapowiedź
Hellboy: The Science of Evil - zapowiedź

Przed premierą 14 lutego 2007, 13:11

Poczynania naszego bohatera będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Chociaż otrzymamy możliwość delikatnego ingerowania w kąt nachylenia kamery, to raczej musimy zapomnieć o swobodzie poruszania nią. Zamiast tego twórcy narzucą nam ustalone przez nich spojrzenie na daną lokację. Takie rozwiązanie świetnie sprawdziło się w God of War, ale pamiętać trzeba, że wspomniana produkcja ukazała się na o wiele słabszą konsolę (PS2) niż platformy nowej generacji (PS3 i X360), na które zmierza Hellboy. Należy przynajmniej mieć nadzieję, że dzięki temu unikniemy problemów z pracą kamery, które są prawdziwą bolączką większości tego typu tytułów. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest jednak pewnym pójściem na łatwiznę.

PS3
X360
PSP