Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2007, 12:42

autor: Metatron

Szef Telltale Games o kontynuacji serii Sam i Max

W wywiadzie udzielonym serwisowi Shacknews, Dan Connors, szef Telltale Games opowiedział o planach swojej firmy na przyszłość. Tym, co z pewnością zainteresuje fanów zwariowanego humoru serii gier przygodowych o przygodach nietypowych detektywów – Sama i Maksa, będzie potwierdzenie przez Connorsa drugiego sezonu tej kończącej się w kwietniu serii.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Shacknews, Dan Connors, szef Telltale Games, opowiedział o planach swojej firmy na przyszłość. Tym, co z pewnością zainteresuje fanów zwariowanego humoru serii gier o przygodach nietypowych detektywów – Sama i Maksa, będzie potwierdzenie przez Connorsa drugiego sezonu tej kończącej się w kwietniu serii.

Przypominamy, że twórcy z Telltale Games postanowili udostępnić graczom produkcję w postaci epizodycznej. Począwszy od listopada miesiąc w miesiąc wydają kolejne odcinki pierwszego sezonu, który planowany jest na sześć odsłon. Do tej pory ukazały się już cztery pozycje, w tym ostatnio najnowsza z nich opatrzona podtytułem Abe Lincoln Must Die. Pod koniec marca dostaniemy piąty epizod: Reality 2.0. Kwiecień przyniesie nam ostatnią część o nieujawnionym jeszcze tytule.

Szef Telltale Games o kontynuacji serii Sam i Max - ilustracja #1

Następnie twórcy przystąpią do pracy nad kontynuacją serii, ponieważ, jak przyznał szef Telltale, „nie mogą sobie odpuścić takiej okazji”. Jednocześnie zaczną na poważnie współpracować z producentami konsol Nintendo i Microsoftem w celu stworzenia produkcji przeznaczonych na urządzenia wspomnianych firm (nie wiadomo jednak, czy będzie to Sam i Max, czy też zupełnie inna gra). Według Connorsa, oba systemy zasługują na uwagę ze względu na rozbudowane możliwości przygotowanych z myślą o nich usług online (Xbox Live oraz Virtual Console).

Zainteresowanych całością wywiadu odsyłamy pod ten adres, gdzie będą mogli się z nim zapoznać.