Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2008, 12:55

autor: vampire

Stormrise - konsolowy RTS twórców Total War

Firma SEGA zapowiedziała powstanie nowej, innowacyjnej strategii czasu rzeczywistego przeznaczonej na konsole PS3 oraz Xbox 360. Ta, zatytułowana Stormrise tworzona jest przez prawdziwych weteranów w tej dziedzinie - studio Creative Assembly, znane przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanej, pecetowej serii Total War.

Firma SEGA zapowiedziała powstanie nowej, innowacyjnej strategii czasu rzeczywistego przeznaczonej na konsole PS3 oraz Xbox 360. Ta, zatytułowana Stormrise tworzona jest przez prawdziwych weteranów w tej dziedzinie - studio Creative Assembly, znane przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanej, pecetowej serii Total War. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie gra miałaby się ukazać, z pewnością jednak przyjdzie nam na nią poczekać co najmniej do przyszłego roku.

Fabuła Stormrise opowiada o walce dwóch ludzkich nacji - Echelon i Sai. Są oni jedynymi przedstawicielami naszej rasy, którym udało się przetrwać na zniszczonej wiele wieków temu Ziemi. Obydwie zresztą nauczyły się radzić sobie w zupełnie inny sposób - Echelon polegają na wiedzy i bardzo zaawansowanej technologii, natomiast Sai to bardziej prymitywny odłam, który uległ już pewnym mutacjom. Oczywiście to właśnie owe różnice i stały się powodem wzajemnej nienawiści i ostatecznie doprowadziły ludzi do wyniszczającej wojny.

Stormrise  - konsolowy RTS twórców Total War - ilustracja #1

Tym, co według twórców ma wyróżniać Stormrise na tle konkurencji będzie sposób przedstawiania akcji - zamiast widoku z lotu ptaka będziemy obserwować bieg wydarzeń bezpośrednio z pola walki. W dodatku tym razem mamy mieć możliwość pełnego wykorzystania trójwymiarowego środowiska, czyli móc zarządzać jednostkami zarówno na powierzchni ziemi, dachach budynków jak i w powietrzu czy nawet pod ziemią. Przy tym sposób sterowania powinien zostać dostosowany do konsolowych padów, czyli umożliwiać proste i precyzyjne dowodzenie wojskiem.

Stormrise  - konsolowy RTS twórców Total War - ilustracja #2

Chociaż na oficjalnej stronie SEGI jedynymi platformami na jakie gra powinna się ukazać są PS3 i Xbox 360, to jednak pod koniec zamieszczonego na niej trailera widzimy także logo PC DVD. Jest więc bardzo prawdopodobne, że ten RTS trafi również na komputery.