Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 lutego 2005, 13:10

autor: Cisek

„Silent Hill” – znamy fabułę filmu

Producent Don Carmody ujawnił fabułę nadchodzącego filmu bazującego na chyba najsłynniejszej serii survival-horrorów autorstwa Konami. Szczegółowo opisano ją w pełnej wersji tej wiadomości:

Producent Don Carmody ujawnił fabułę nadchodzącego filmu bazującego na chyba najsłynniejszej serii survival-horrorów autorstwa Konami. Oto ona:

Zrozpaczona kobieta chcąc ratować swoje umierające dziecko zostaje uwięziona w alternatywnej rzeczywistości, gdzie wśród demonów musi odnaleźć swoją córkę.

Rose nie przyjmuje do wiadomości, że jej córka Sharon umiera na nieuleczalną chorobę. Nie bacząc na protesty męża postanawia zabrać dziecko do tajemniczego uzdrowiciela. Po drodze jednak wpadają w portal i przenoszą się do opuszczonego miasteczka Silent Hill.

Sharon znika w Silent Hill, ale Rose wyczuwa prawie namacalnie obecność córki nad całym miastem. Jak się wkrótce okaże senne miasteczko nie jest podobne do żadnego innego miejsca na ziemi. Zamieszkane jest bowiem przez rozmaite kreatury i mrok, który cały czas się obniża i całkowicie zmienia wszystko czego tylko dotknie. „Ludzcy” mieszkańcy – ci, którzy przeżyli – będąc w pułapce prowadzą nierówną walkę przeciwko ciemności.

Do Rose tymczasem dołącza policjant Cybil, który został wysłany, aby sprowadzić z powrotem ją i jej córkę. Szukając swojej małej dziewczynki matka poznaje historię Silent Hill i uświadamia sobie, że Sharon jest tylko pionkiem w większej grze.

By ratować córkę Rose wchodzi w pakt z demonem o ciele małej dziewczynki i pozwala siłom ciemności na przejęcie całkowitej kontroli nad miastem oraz zniszczenie tych, którzy będą próbowali unicestwić demona.

W rezultacie Sharon zostaje uratowana, ale Rose płaci za to bardzo wysoką cenę.

Film reżyseruje Christophe Gans – twórca „Braterstwa Wilków”. Przez ostatni rok Gans wraz z Rogerem Avarym (miał on swój udział w tworzeniu scenariuszy do „Pulp Fiction” i „Wściekłych Psów” Tarantino) pracowali nad fabułą „Silent Hill”. Trwa jeszcze okres preprodukcji. Zdjęcia mają rozpocząć się w tym miesiącu.