Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2005, 17:02

Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers

Fani klasycznych gier strategicznych z serii Steel Panthers z pewnością ucieszą się z inicjatywy firmy Shrapnel Games, która opublikowała wczoraj zupełnie za darmo odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu, zatytułowaną Steel Panthers Main Battle Tank.

Fani klasycznych gier strategicznych z serii Steel Panthers z pewnością ucieszą się z inicjatywy firmy Shrapnel Games, która opublikowała wczoraj zupełnie za darmo odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu, zatytułowaną Steel Panthers Main Battle Tank.

Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers - ilustracja #1

Program oferuje wszystko to, co Steel Panthers II: Modern Battles plus kilka zasadniczych nowości. Najważniejszymi z nich są: trzy nowe scenariusze i jedna kampania dla samotnego gracza; dwa premierowe teatry działań; dwie dodatkowe nacje (Paragwaj i Urugwaj) i znacznie poprawiona oprawa graficzna, pozwalająca na uzyskanie wysokiej rozdzielczości (800x600), o modyfikacjach wizualnych terenu i jednostek nie wspominając. Autorzy pokusili się też o wiele ciekawych usprawnień w warstwie merytorycznej programu, co z pewnością zaskoczy wytrawnych fanów pierwowzoru. Grę można ściągnąć za pośrednictwem naszych serwerów FTP. Jest ona dostępna w tym miejscu.

Oprócz tego, Shrapnel Games oferuje wzbogaconą wersję Steel Panthers Main Battle Tank na płycie CD, która oprócz możliwości zwiększenia rozdzielczości do 1600x1200 oraz zawarcia wielu użytecznych dokumentów ułatwiających zmagania, pozwala również tworzyć nowe mapy, za pomocą zewnętrznego edytora. Ta edycja programu nie jest już darmowa i trzeba ją sobie zamówić w tym miejscu. Aktualna cena gry jest stosunkowo wysoka – 34.95 dolarów.

Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers - ilustracja #2
Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers - ilustracja #3

Oryginalny Steel Panthers 2: Modern Battles to sequel gry strategicznej Steel Panthers, w której mogliśmy przenieść się do czasów II Wojny Światowej i stoczyć wiele historycznych bitew rozgrywających się na wszystkich frontach tej wojny. Teraz twórcy przenieśli akcję dalej w przyszłość dając nam możliwość uczestniczenia w sześciu historycznych oraz hipotetycznych konfliktach, które miały miejsce po II Wojnie Światowej, w tym: Korea 1950, Golan Heights 1973, Okinawa 1998, China-War 1997, Desert Storm 1991 oraz Germany 1980 (Trzecia Wojna Światowa).

Gra korzysta z identycznego jak poprzedniczka turowego systemu rozgrywki, a akcja toczy się na podzielonej heksami mapie. Ulepszona została cała oprawa graficzna oraz interfejs, który już poprzednio był wygodny i przejrzysty. Podczas kampanii zarówno fikcyjnych jak i rzeczywistych spotkamy się z całą gamą rzeczywistych jednostek, dowodzić będziemy piechotą, bronią pancerną oraz innymi wyspecjalizowanymi oddziałami, posiadającymi swoje specyficzne współczynniki bojowe oraz przeznaczenie na polu walki.