Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steel Panthers 2: Modern Battles (PC)

Steel Panthers 2: Modern Battles PC

Druga część znanej strategicznej serii Steel Panthers, dzięki której możemy uczestniczyć w wielkich konfliktach zbrojnych toczących się po Drugiej Wojnie Światowej.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Steel Panthers 2: Modern Battles (PC)

wydawca: Mindscape

wydawca PL: Optimus-Bis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada1996

1listopada1996

pudełko PL

Steel Panthers 2: Modern Battles to sequel gry strategicznej Steel Panthers, w której mogliśmy przenieść się do czasów II Wojny Światowej i stoczyć wiele historycznych bitew rozgrywających się na wszystkich frontach tej wojny. Teraz twórcy przenieśli akcję dalej w przyszłość dając nam możliwość uczestniczenia w sześciu historycznych oraz hipotetycznych konfliktach, które miały miejsce po II Wojnie Światowej, w tym: Korea 1950, Golan Heights 1973, Okinawa 1998, China-War 1997, Desert Storm 1991 oraz Germany 1980 (Trzecia Wojna Światowa).

Gra korzysta z identycznego jak poprzedniczka turowego systemu rozgrywki, a akcja toczy się na podzielonej heksami mapie. Ulepszona została cała oprawa graficzna oraz interfejs, który już poprzednio był wygodny i przejrzysty. Podczas kampanii zarówno fikcyjnych jak i rzeczywistych spotkamy się z całą gamą rzeczywistych jednostek, dowodzić będziemy piechotą, bronią pancerną oraz innymi wyspecjalizowanymi oddziałami, posiadającymi swoje specyficzne współczynniki bojowe oraz przeznaczenie na polu walki.

Autorzy zaimplementowali również dobry edytor umożliwiający nam tworzenie własnych kampanii i bitew oraz opcje, dzięki którym będziemy mogli zagrać z kolegą przy pomocy sieci lokalnej, modemu lub poczty elektronicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 2  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Steel Panthers 2: Modern Battles

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Steel Panthers 2: Modern Battles

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers
Shrapnel Games publikuje nową wersję drugiej odsłony cyklu Steel Panthers

wiadomość23 czerwca 2005

Fani klasycznych gier strategicznych z serii Steel Panthers z pewnością ucieszą się z inicjatywy firmy Shrapnel Games, która opublikowała wczoraj zupełnie za darmo odświeżoną wersję drugiej odsłony cyklu, zatytułowaną Steel Panthers Main Battle Tank.

Steel Panthers: World at War v8.0, za darmo w sieci!

wiadomość25 grudnia 2003

Wszystkich fanów serii Steel Panthers z pewnością ucieszy fakt, że firma Matrix Games ukończyła wreszcie prace nad kolejną wersją World at War, tym razem oznaczoną numerem 8.0.