Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2007, 10:31

autor: Jiker

Rockstar odwołuje się od wyroku BBFC, zakazującego sprzedaż Manhunt 2

Firma Rockstar postanowiła odwołać się od wyroku organizacji British Board of Film Classification (BBFC), która nie dopuściła do sprzedaży gry Manhunt 2 na terenie Wielkiej Brytanii.

Firma Rockstar postanowiła odwołać się od wyroku organizacji British Board of Film Classification (BBFC), która nie dopuściła do sprzedaży gry Manhunt 2 na terenie Wielkiej Brytanii.

Szefostwo Rockstar podjęło ową decyzję niemalże w ostatniej chwili – zgodnie z brytyjskim prawem strona oskarżona na złożenie odwołania w takowej sprawie ma tylko sześć tygodni (licząc od dnia ogłoszenia wyroku przez BBFC). Kwestia Manhunt 2 rozważana będzie teraz przez członków organizacji Video Appeals Committee, mającej możliwość kasacji wyroków zasądzanych przez BBFC. Tego typu sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 1997 roku, kiedy to do sprzedaży dopuszczono zakazaną wcześniej grę Carmageddon. Nie obeszło się jednak bez dokonania w niej dosyć poważnych modyfikacji (np. piesi zostali zastąpieni przez zombie).

Przypominamy, że Manhunt 2 miał ukazać się na konsole PS2, PSP oraz Nintendo Wii. Gra została jednak zakazana w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w Stanach Zjednoczonych uzyskała kategorię Adults Only (tylko dla dorosłych), która sprawiła, że ani Sony, ani Nintendo nie zgodziły się na wydanie gry na ich konsole. W rezultacie postanowiono wstrzymać jej premierę. W późniejszym czasie otrzymaliśmy jednak zapewnienie ze strony firm Rockstar i Take-Two, że zrobią one wszystko, aby Manhunt 2 trafił na półki sklepowe. Sprawa Manhunt 2 odbiła się szerokim echem na całym świecie. Wpłynęła również na samych producentów gier. Niektórzy z nich postanowili nawet zmodyfikować swoje nieukończone produkty. Taki los spotkał m.in. grę Condemned 2: Bloodshoot.