Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2009, 10:00

Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker

Jedną z ostatnich istotnych konferencji tegorocznej edycji targów E3 przeprowadziła firma Konami. Japończycy zostali postawieni w dosyć niezręcznej sytuacji – wiele z ich gier zostało już ujawnionych podczas pozostałych spotkań, w tym głównie w trakcie konferencji koncernów Sony oraz Microsoft. Niemniej udało im się przemycić kilka nieznanych dotąd faktów.

Jedną z ostatnich istotnych konferencji tegorocznej edycji targów E3 przeprowadziła firma Konami. Japończycy zostali postawieni w dosyć niezręcznej sytuacji – wiele z ich gier zostało już ujawnionych podczas pozostałych spotkań, w tym głównie w trakcie konferencji koncernów Sony oraz Microsoft. Niemniej udało im się przemycić kilka nieznanych dotąd faktów. Poznaliśmy nowe informacje o Metal Gear Solid: Rising, a oficjalnej zapowiedzi doczekała się kolejna Castlevania. Wiemy także o tym, że seria Metal Gear zmierza na automaty. Te i kilka innych faktów opisaliśmy szerzej w poniższych akapitach. Zapraszamy Was do lektury relacji z konferencji firmy Konami.

Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #1

Spotkanie rozpoczęto prezentacją filmu ukazującego potęgę Konami – zawarto w nim nie tylko urywki z Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, serii Pro Evolution Soccer i marki Silent Hill, ale także nowe ujęcia z adaptacji Piły, kolejnej odsłony Dance Dance Revolution, Pop n' Music, Zephyr oraz wielu innych. Na salę wszedł wówczas Hideo Kojima, projektant serii Metal Gear. Już na samym początku oznajmił, że pokaże zgromadzonym cztery nowe gry.

Metal Gear Arcade i Metal Gear Solid: Peace Walker

Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #2

Pierwszą z nich okazuje się Metal Gear Arcade – specjalna edycja cyklu przeznaczona tylko i wyłącznie na automaty arcade. Co ciekawe, będzie ona produkcją sieciową, a stabilność pojedynków zapewniać ma oddział eKonami. Gra zostanie stworzona w pełnym trójwymiarze, a osiągnięcie tego efektu wymagać będzie od gracza założenia specjalnych gogli dołączanych do każdej maszyny. Japoński debiut Metal Gear Arcade odbędzie się jeszcze w tym roku. Ewentualne wydanie produkcji w Stanach Zjednoczonych i w Europie jest jak najbardziej możliwe – dojdzie do tego jednak po premierze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejna prezentacja poświęcona została Metal Gear Solid: Peace Walker na przenośne PSP. Objęła ona projekcję trailera znanego już z konferencji Sony oraz potwierdzenie informacji, że do debiutu tej świetnie zapowiadającej się skradanki, będącej bezpośrednią kontynuacją trzeciej odsłony serii wydanej przed kilkoma laty na PlayStation 2, dojdzie w 2010 roku.

Metal Gear Solid: Rising

 

Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #3

 

Hideo Kojima przeszedł tym samym do podzielenia się z nami nowymi faktami na temat Metal Gear Solid: Rising. Zupełnie nowa odsłona serii została do tej pory zapowiedziana jedynie na Xboksa 360. W sieci pojawiały się co prawda spekulacje, według których Rising miałoby trafić również na PlayStation 3 i PC, lecz Konami nie kwapiło się z ich weryfikacją. Na szczęście uległo to zmianie. Otóż, Kojima oficjalnie potwierdził, że nowy MGS zostanie wydany na wszystkich wymienionych wyżej platformach. Gra będzie oczywiście skradanką, w której główna rola przypadła Raidenowi. Związana jest z nią jakaś nowa technologia – Rising ma być dla niej czymś w rodzaju testu. Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach kwestia ta zostanie jakoś wyjaśniona.

Castlevania: Lords of Shadow

Później na telebimie uruchomiony został film, przedstawiający nieznaną dotąd produkcję – powiązaną z tajemniczym serwisem The Mask. Rozpoczął się prezentacją logotypu hiszpańskiego studia deweloperskiego MercurySteam Entertainment – tego samego, które wyprodukowało strzelaninę Clive Barker’s: Jericho. Następnie oczom widzów ukazano starcie pomiędzy bohaterem a hordami nadnaturalnych bestii – wilkołakami, gigantycznymi pająkami, trollami jaskiniowymi oraz gigantem. Całość stylem przypominała serię God of War. Gra ma się cechować otwartym światem oraz opowiadać historię osoby poszukującej odwetu i zbawienia. W końcu okazało się, że twórcy przedstawili nam pierwsze obrazki z nowej, next-genowej CastlevaniiCastlevania: Lords of Shadow. Produkcja zostanie wydana w 2010 roku w wersjach na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. Nad dewelopingiem czuwają Hiszpanie ze wspomnianego MercurySteam oraz ekipa Kojima Productions z Kojimą na czele. W nagraniach do gry udział wezmą Patrick Stewart, Robert Carlyle, Jason Isaacs oraz Natasha McElhone. Poniżej pierwsze oficjalne zrzuty ekranowe:

Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #4
Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #5
Relacja z konferencji Konami - Metal Gear Solid: Rising, Castlevania: Lords of Shadow i Metal Gear Solid: Peace Walker - ilustracja #6

Saw, Karaoke Revolution, DDR, Deca Sports i Silent Hill: Shattered Memories

Po chwili zaprezentowane zostały zwiastuny gier, które trafią do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Zobaczyliśmy zatem oraz mogliśmy posłuchać kilku informacji o adaptacji Saw (PS3, X360 i PC), nowym Karaoke Revolution (X360, PS3, Wii), Dance Dance Revolution (PS2 i Wii, w przypadku którego produkcja wykorzysta nie tylko kontrolery, ale i Balance Boarda). W WireWay na Nintendo DS wcielimy się w chłopca, walczącego z ufoludkiem o serce ukochanej. Bohatera będziemy kontrolować poprzez wystrzeliwanie go i huśtanie lianami. W kontynuacji Deca Sports na Wii przetestujemy dziesięć zupełnie nowych dyscyplin (m.in. hokej, kendo, tenis) oraz sprawdzimy swoje umiejętności w sieciowym trybie wieloosobowym. Konferencję zakończył pokaz świetnie zapowiadającego się survival horroru Silent Hill: Shattered Memories. W akcji pokazano nie tylko mocno promowaną edycję na Wii, ale również wersję na przenośne PSP. W produkcji znajduje się ponadto odsłona na PlayStation 2. Premiera wszystkich trzech nastąpi jesienią bieżącego roku.

Konferencja Konami dobiegła tym samym do szczęśliwego końca. Większość informacji była już nam znana, lecz mimo wszystko przedstawicielom japońskiej firmy udało się przekazać nam kilka nowych faktów. Cieszy potwierdzenie multiplatformowości Metal Gear Solid: Rising, a także oficjalna zapowiedź bardzo dobrze zapowiadającej się Castlevania: Lord of Shadow.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej