Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2006, 14:19

autor: BK

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360

W sieci właśnie pojawiła się oficjalna strona gry Project Sylpheed – nowej pozycji tworzonej przez Square Enix z myślą o konsoli Xbox 360. Dzięki witrynie poznaliśmy nieco informacji na temat tego tytułu, możemy też zaprezentować pierwsze screenshoty.

W sieci właśnie pojawiła się oficjalna strona gry Project Sylpheed – nowej pozycji tworzonej przez Square Enix z myślą o konsoli Xbox 360. Dzięki witrynie poznaliśmy nieco informacji na temat tego tytułu, możemy też zaprezentować pierwsze screenshoty.

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360 - ilustracja #1

Omawiana pozycja to remake klasycznej kosmicznej strzelaniny, która pojawiła się na rynku w latach 80. za sprawą firmy Game Arts. Najnowsze screeny z wersji na Xboxa 360 utwierdzają nas jednak w przekonaniu, że jedyne, co łączy Project Sylpheed z liczącym sobie dwadzieścia lat pierwowzorem to podobny tytuł i fakt, że akcji obu gier toczy się w przestrzeni kosmicznej.

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360 - ilustracja #2

Choć materiały zamieszczone na wspomnianej stronie internetowej nie zdradzają zbyt wielu szczegółów na temat fabuły, przedstawiono nam głównych bohaterów historii, którą poznamy dzięki Project Sylpheed. Najważniejsze postacie wchodzące w skład załogi naszego statku to Ellen, Katana i Margras. Możecie ich zobaczyć na zamieszczonych obrazkach.

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360 - ilustracja #3

 

Jakie niespodzianki przygotowali dla posiadaczy Xboxa 360 twórcy serii Final Fantasy? Poza pełną swobodą w przemieszczaniu się w przestrzeni kosmicznej, jednym z głównych atutów ma być możliwość dostosowania uzbrojenia okrętu gwiezdnego do własnych potrzeb. Do wyboru będzie ponad pięćdziesiąt rodzajów broni.

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360 - ilustracja #4

Nacisk położony będzie na dwa elementy – pierwszy z nich to oczywiście akcja, strzelanie i sianie zniszczenia – w końcu będzie to pozycja zręcznościowa. Z drugiej strony, autorzy obiecują rozbudowany, ciekawy, wciągający scenariusz i mnóstwo wstawek przerywnikowych, a sama gra ma mieć filmowy klimat.

Premiera Project Sylpheed w Japonii odbędzie się jeszcze w tym roku. Będziemy Was informować o kolejnych szczegółach związanych z tym tytułem, wciąż czekamy też na ujawnienie daty premiery europejskiej. Póki co zapraszamy do odwiedzenia wspomnianej na wstępie oficjalnej strony gry.

Project Sylpheed - nowa gra Square Enix dla Xboxa 360 - ilustracja #5