Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2017, 12:00

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (28 sierpnia - 3 września 2017)

Wakacje się powoli kończą i już w tym tygodniu część z nas powróci do szkoły, przynajmniej w przenośni. Swoją premierę będzie bowiem miał pierwszy epizod Life is Strange: Before the Storm. Ponadto na polskim i światowym rynku zadebiutują takie tytuły jak ARK: Survival Evolved, Mario + Rabbids: Kingdom Battle oraz XCOM 2: War of the Chosen.

Kończy się sierpień, a wraz z nim wakacje oraz sezon ogórkowy w branży gier. Widać to chociażby po katalogu premier. Choć na debiuty największych tytułów, które zostały zapowiedziane na drugą połowę tego roku, trochę poczekamy, gracze nie powinni narzekać. W tym tygodniu bowiem na rynku polskim i światowym pojawi się naprawdę sporo interesujących produkcji. Jedną z nich, z niecierpliwością wyczekiwaną przez sporą rzeszę fanów, jest Life is Strange: Before the Storm. Prequel bardzo ciepło przyjętej epizodycznej przygodówki od studia DONTNOD Entertainment pozwoli na wcielenie się w postać dobrze znanej z oryginału Chloe Price i poznanie historii jej znajomości z Rachel Amber. Trailer pozwala sądzić, że czeka nas jeszcze więcej szkolnych dramatów, nastoletniego buntu oraz imprez niż w poprzedniczce. Za całość odpowiada studio Deck Nine. Jak nowi deweloperzy poradzili sobie z materiałem źródłowym? Przekonamy się o tym już w najbliższy czwartek 31 sierpnia, kiedy to światło dzienne ujrzy pierwszy epizod gry (z trzech głównych). Będzie on dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

W Life is Strange: Before the Storm lepiej poznamy charakter relacji, jaka łączyła Chloe i Rachel. - Premiery gier w Polsce (28 sierpnia - 3 września 2017) - wiadomość - 2017-08-29
W Life is Strange: Before the Storm lepiej poznamy charakter relacji, jaka łączyła Chloe i Rachel.

Jutro wielki dzień dla miłośników ARK: Survival Evolved. Ten sieciowy symulator przetrwania, w którym głównym przeciwnikiem graczy są dinozaury, mimo pewnych kontrowersji, związanych chociażby z podwyżką cen, po ponad dwóch latach w końcu wyjdzie z fazy wczesnego dostępu. Przypominamy, że wraz z premierą pełnej wersji twórcy dokonają pewnych zmian w obecnie działających serwerach – między innymi wyłączą te najmniej popularne. Zatem jeśli ktoś posiada na nich jakieś wartościowe rzeczy, ma czas do 29 sierpnia do godziny 19:00 czasu polskiego, by je zapisać i przenieść gdzieś indziej. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

W tym tygodniu na rynku pojawią się dwa tytuły, które z pewnością zainteresują fanów taktycznych strategii turowych. Pierwszą z nich jest Mario + Rabbids: Kingdom Battle. Ten owoc współpracy Ubisoftu i Nintendo (choć za produkcję odpowiedzialny jest przede wszystkim francuski gigant), przeznaczony wyłącznie na konsolę Switch, pozwoli na wcielenie się w znanego wszystkim hydraulika Mario, który w sojuszu ze swoimi przyjaciółmi oraz „szalonymi kórlikami” musi uratować Mushroom Kingdom. Drugą natomiast jest XCOM 2: War of the Chosen. To pierwszy duży dodatek do popularnego tytułu z ubiegłego roku. Wprowadza on do „podstawki” ponad sto zmian, między innymi dodaje trzy nowe frakcje rebelianckie oraz niespotykanych dotąd w grze przeciwników – tytułowych Wybranych, czyli śmiertelnie niebezpiecznych agentów ADVENT-u wysłanych z jedną misją: wyeliminować oddziały XCOM. Więcej na temat rozszerzenia możecie przeczytać w naszej recenzji. Obie produkcje zadebiutują we wtorek 29 sierpnia.

Wybrani to przeciwnicy, których powinniśmy się w XCOM 2: War of the Chosen obawiać. - Premiery gier w Polsce (28 sierpnia - 3 września 2017) - wiadomość - 2017-08-29
Wybrani to przeciwnicy, których powinniśmy się w XCOM 2: War of the Chosen obawiać.

Końcówka tego miesiąca powinna zadowolić również fanów Dalekiego Wschodu. 29 sierpnia swoją premierę będzie miał Absolver, trzecioosobowa gra akcji od studia Sloclap złożonego z byłych pracowników firmy Ubisoft, która przeniesie nas do imperium Adal, krainy silnie stylizowanej na wschodnią Azję. Tego samego dnia na PlayStation 4 pojawi się Yakuza Kiwami, czyli remake pierwszej odsłony popularnej serii japońskich gier akcji od firmy SEGA.

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze, co w tym tygodniu podzieje się we wczesnym dostępie. Jutro (a dziś dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe) na PC wystartuje otwarta beta Destiny 2, czyli kolejnej odsłony MMOFPS-a od studia Bungie. Potrwa ona do 31 sierpnia. Więcej na temat jej zawartości możecie przeczytać tutaj. Pełna wersja zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One już w przyszłym tygodniu – 6 września, natomiast gracze pecetowi muszą poczekać do 24 października. Z kolei 30 sierpnia w ramach wczesnego dostępu zadebiutuje Sunless Skies, bezpośrednia kontynuacja Sunless Sea. Tytuł stanowi połączenie RPG-a, rougelike'a oraz strategii. Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na 2018 rok.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery gier w Polsce

Poniedziałek, 28 sierpnia

Wtorek, 29 sierpnia

Środa, 30 sierpnia

Czwartek, 31 sierpnia

Piątek, 1 września

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp

  • Destiny 2 (PC) – 28 sierpnia (dla osób, które złożyły pre-order), 29 sierpnia
  • Sunless Skies (PC) – 30 sierpnia

Ostatnia aktualizacja: 2017-08-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.