Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PSVSwitch
Okładka Windjammers (PS4)
OkładkaWindjammers (PS4)

Windjammers

Odświeżona wersja gry zręcznościowej wydanej w 1994 roku na konsolę Neo Geo. Windjammers pozwala graczom wziąć udział w nietypowej dyscyplinie sportowej, polegającej na trafianiu dyskiem w pole przeciwnika.

Sportowe | elementy zręcznościowe

Windjammers Premiera

29sie2017

PS4 PSV

23paź2018

Switch

producent: Dotemu wydawca: SNK Playmore Strona oficjalna

Windjammers jest odświeżoną wersją oryginalnej gry zręcznościowej, wydanej w 1994 roku na konsolę Neo Geo. Tytuł został opracowany przez niezależne studio DotEmu.

Mechanika

W Windjammers mamy okazję zapoznać się z nietypową dyscypliną sportową – staramy się trafić dyskiem w niebronione pole należącej do przeciwnika połowy boiska. Ofensywa nie zawsze jest jednak kluczem do sukcesu – czasami należy przyjąć postawę defensywną, koncentrując się na odbijaniu ataków oponenta. Zabawa ograniczona jest limitem czasowym, a starcie wygrywa zawodnik, któremu uda się zdobyć większą liczbę punktów. Rozgrywka toczy się na zróżnicowanych boiskach – wśród nich pojawia się zarówno skąpana w promieniach słońca plaża, jak i profesjonalny stadion. Ponadto, do naszej dyspozycji oddano sześciu zawodników, różniących się między sobą nie tylko pod względem wyglądu i statystyk, lecz także dostępnych rodzajów rzutów: od standardowych, przez „podkręcone”, aż po kontry i mocarne „superrzuty”.

Tryby gry

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, gdzie kontrolę nad rywalem przejmuje sztuczna inteligencja, w Windjammers zaimplementowano moduł multiplayer – wieloosobowy wariant rozgrywki pozwala zarówno na zabawę na wspólnym ekranie (wyłącznie na platformach stacjonarnych), jak i na starcia przez Internet z zawodnikami z całego świata, wspierane przez system sieciowych rankingów.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej, Windjammers nie różni się zbytnio od wydanego w 1994 roku oryginału. Całość doczekała się jednak delikatnych szlifów, a ponadto dostosowano ją do działania w wysokiej rozdzielczości oraz w trybie panoramicznym.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Windjammers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PSV
Switch