Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Battlestar Galactica Deadlock (PC)

Battlestar Galactica Deadlock

Strategia kosmiczna, której akcja toczy się w popularnym uniwersum wykreowanym w serialu telewizyjnym z 1978 roku.

Strategiczne | science fiction | turowe | kosmiczne | seriale TV | multiplayer

Okładka Battlestar Galactica Deadlock (PC)

data premiery gry:

31sie2017

PC

8gru2017

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlestar Galactica Deadlock jest strategią kosmiczną osadzoną w popularnym uniwersum, którego narodziny datowane są na 1978 rok. Za opracowaniem tej produkcji stoi studio Black Lab Games, znane z ciepło przyjętego Star Hammer: The Vanguard Prophecy. Tytuł trafił na wiele platform, wśród których pojawia się PC, PS4 i XONE, a jego wydanie wzięła na swoje barki firma Slitherine.

Fabuła

Battlestar Galactica Deadlock zabiera graczy w podróż do odległej części kosmosu. Zawiązana przez ludzkość federacja dwunastu planet, zwana Dwunastoma Koloniami, stawia czoła inwazji stworzonej przez siebie rasy Cylonów – cybernetycznych maszyn, które zbuntowały się przeciwko swoim kreatorom. Konflikt trwał cztery lata i przez ten czas szala zwycięstwa zdążyła przechylić się na stronę kolonistów. Tytułowy impas został jednak przerwany przez niespodziewany i tragiczny w skutkach atak Cylonów. Ostatnią nadzieją ludzkości jest kontradmirał Lucinda Cain, zarządzająca Flotą Kolonialną z mostku Daidalosa, czyli swego rodzaju mobilnej stoczni.

Warto nadmienić, że w grze występują zarówno zupełnie nowe postacie, jak i osobistości doskonale znane miłośnikom uniwersum. Niemniej, fabuła jest poprowadzona w taki sposób, by dobrze odnaleźli się w niej nie tylko fani, lecz także nowi w temacie gracze.

Mechanika

W Battlestar Galactica Deadlock bierzemy udział w taktycznych bitwach rozgrywanych w czasie rzeczywistym w trójwymiarowym środowisku. Głównym naszym zadaniem jest obrona Dwunastu Kolonii przed zagrożeniem ze strony Cylonów, co oprócz konieczności wygrywania kolejnych potyczek wiąże się z rekrutacją oficerów i uprawianiem międzyplanetarnej polityki w obrębie poczwórnego systemu planetarnego Cyrannus. W miarę odnoszonych postępów rozbudowujemy swoją flotę w oparciu o odblokowywane projekty okrętów – w ten sposób w nasze ręce trafiają zarówno mniejsze statki, jak choćby korweta Manticore, jak i znacznie większe jednostki pokroju Jupitera, czyli tytułowego Battlestara.

Tryby gry

Wydane na platformie PC, PS4 i XONE Battlestar Galactica Deadlock oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz oparty na rywalizacji, wieloosobowy wariant rozgrywki, w którym mierzymy się z dowódcami z całego świata w starciach jeden na jednego.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Battlestar Galactica Deadlock może się podobać – uwagę zwracają przede wszystkim projekty okrętów opracowane z dbałością o detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battlestar Galactica Deadlock

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Battlestar Galactica Deadlock

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
Battlestar Galactica: Deadlock – pojawił się pierwszy zapis rozgrywki
Battlestar Galactica: Deadlock – pojawił się pierwszy zapis rozgrywki

wiadomość29 czerwca 2017

28 czerwca studio Slitherine przeprowadziło godzinny stream, na którym pokazano pierwszy gameplay z gry Battlestar Galactica: Deadlock. W trakcie transmisji przedstawiciele studia postarali się przekazać jak najwięcej informacji o rozgrywce i mechanice swojego nowego tytułu.

Battlestar Galactica: Deadlock – zapowiedziano kolejną grę osadzoną w popularnym uniwersum
Battlestar Galactica: Deadlock – zapowiedziano kolejną grę osadzoną w popularnym uniwersum

wiadomość16 maja 2017

Fani uniwersum Battlestar Galactica mogą zacierać ręce – firma Slitherine nawiązała współpracę z zespołem Black Lab Games, której owocem będzie gra strategiczna Battlestar Galatica: Deadlock. Produkcja zmierza na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, a jej premiera ma nastąpić latem.

PC
PS4
XONE