Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2017, 11:46

autor: MiqT

Battlestar Galactica: Deadlock – pojawił się pierwszy zapis rozgrywki

28 czerwca studio Slitherine przeprowadziło godzinny stream, na którym pokazano pierwszy gameplay z gry Battlestar Galactica: Deadlock. W trakcie transmisji przedstawiciele studia postarali się przekazać jak najwięcej informacji o rozgrywce i mechanice swojego nowego tytułu.

Stream rozpoczął się około godziny 20:00 i trwał niecałą godzinę. W tym czasie Kevin Buster (PR Manager) wraz z towarzyszącym mu kolegą z zespołu Slitherine Games starali się pokazać, co czeka na graczy w nadchodzącym wielkimi krokami Battlestar Galactica Deadlock. Za przykład wzięto wycinek jednej z kosmicznych bitew pomiędzy przewozową Flotą Kolonialną a wrogimi Cylonami. Prócz zwykłej misji zaprezentowano również tryb Potyczek, oparty na systemie punktów, z których można tworzyć swoje drużyny.

Sama rozgrywka sprowadza się do wydawania rozkazów statkom kosmicznym, które wchodzą w skład naszej floty, i eliminowania oponentów. Wszystko dzieje się w systemie turowym, z tym że przeciwnicy wykonują ruchy równocześnie. W tym czasie mogą dowolnie rozstawiać jednostki po polu walki oraz wybierać cele do następnych ataków. Ważną rolę odgrywa tutaj sposób ustawienia danego statku wobec ostrzału przeciwnika. Każda jednostka opisana jest szeregiem przeróżnych statystyk (m.in. grubość pancerza, która jest inna na różnych częściach kadłuba). Oczywiście kosmiczne okręty mogą się wzajemnie taranować lub wykorzystywać różnicę wysokości, na co pozwala w pełni trójwymiarowy świat gry.

Urywek z rozgrywki pokazanej na streamie gry. Po lewej widać skład drużyny, po prawej statystyki wybranej jednostki. - Battlestar Galactica: Deadlock – pojawił się pierwszy zapis rozgrywki - wiadomość - 2017-06-30
Urywek z rozgrywki pokazanej na streamie gry. Po lewej widać skład drużyny, po prawej statystyki wybranej jednostki.

Battlestar Galactica Deadlock to kolejna gra z uniwersum serialu Battlestar Galactica z 2004 roku. Pomimo że jego produkcję zakończono w roku 2009, wciąż cieszy się on szacunkiem wiernych fanów. Do tej pory największą styczność z serią gracze mogli mieć w postaci prostej zręcznościówki Battlestar Galactica z 2007 roku na platformę Xbox 360 oraz gry przeglądarkowej Battlestar Galactica Online. Premiera najnowszej części planowana jest na koniec lata tego roku.