Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 czerwca 2017, 11:33

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed: Unity doczeka się platformówkowego spin-offa

Cykl Assassin's Creed doczeka się nowej mobilnej odsłony. Będzie to platformówka 2,5D stanowiąca spin-off gry Assassin’s Creed: Unity.

 

Telefon Honor 9 otrzyma grę na wyłączność przez sześć pierwszych miesięcy od premiery. - Assassin’s Creed: Unity doczeka się platformówkowego spin-offa - wiadomość - 2017-06-29
Telefon Honor 9 otrzyma grę na wyłączność przez sześć pierwszych miesięcy od premiery.

Przedwczoraj firma Ubisoft zapowiedziała Assassin’s Creed: Rebellion, czyli strategię free-to-play, która ukaże się w tym roku na systemy iOS i Android. Okazuje się, że to nie jedyna odsłona marki, która zmierza na rynek mobilny. Równolegle trwają prace nad produkcją poboczną w stosunku do Assassin’s Creed: Unity.

Projekt nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany. Wiemy jedynie, że będzie to platformówka 2,5D, która przez pół roku po premierze ma być dostępna wyłącznie dla użytkowników smartfona Honor 9. Potem zapewne zawita na iOS i resztę urządzeń z Androidem.

Nie wiadomo, czy gra opowie nową historię, czy też przerobi na platformówkę scenariusz z oryginalnego Assassin’s Creed: Unity, wydanego w 2014 roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Julien LtPaterson - Assassin’s Creed: Unity doczeka się platformówkowego spin-offa - wiadomość - 2017-06-29
Źródło: Julien LtPaterson

Wybór tego gatunku na nową mobilną odsłonę cyklu nie jest zaskoczeniem, gdyż marka doczekała się już kilku produkcji tego typu. Jakiś czas temu Ubisoft wypuścił trylogię gier w tej konwencji, składającą się z Assassin's Creed Chronicles: China, Assassin's Creed Chronicles: India oraz Assassin's Creed Chronicles: Russia.

Pierwsze próby przeróbki serii na platformówki podjęto jednak znacznie wcześniej, przy okazji wydanej w 2008 roku na Nintendo DS gry Assassin's Creed: Altair's Chronicles studia Gameloft, która potem została w ulepszonej wersji przeniesiona na smartfony. Natomiast w 2009 roku zespół Griptonite Games wypuścił Assassin's Creed II: Discovery, tym razem równocześnie na Nintendo DS oraz iOS.

Zarówno Assassin's Creed: Altair's Chronicles, jak i Assassin's Creed II: Discovery były ciekawymi produkcjami, godnymi uwagi nie tylko dla fanów serii. Niestety, osoby chcące w nie zagrać muszą poszukać na aukcjach wersji na Nintendo DS. Obie produkcje zostały bowiem usunięte z App Store w 2013 r.

  1. Oficjalna strona marki