Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCXONE
Okładka Starpoint Gemini 2 (PC)
OkładkaStarpoint Gemini 2 (PC)

Starpoint Gemini 2

Sequel ciepło przyjętej produkcji studia Little Green Men, łączącej cechy tradycyjnych strategii 4X z elementami RPG oraz kosmicznego symulatora.

Strategiczne | science fiction | 4X | symulator kosmiczny | kosmiczne | elementy RPG

Starpoint Gemini 2 Premiera

26wrz2014

PC

12lis2015

XONE

Gry podobne do Starpoint Gemini 2

Endless Space

Master of Orion II

Legends of Pegasus

Starpoint Gemini 2 zawiera w sobie elementy różnego rodzaju gier. Jest połączeniem strategii dziejącej się w kosmosie z grą typu RPG oraz symulatorem statku kosmicznego. Twórcami Starpoint Gemini 2 jest niezależne, chorwackie studio Little Green Men Games, znane z dobrze przyjętej przez graczy pierwszej części cyklu.

Akcja Starpoint Gemini 2 dzieje się w wykreowanym przez autorów układzie gwiezdnym o nazwie Gemini, targanym licznymi konfliktami i skrywającym masę tajemnic. Historia opowiedziana w grze jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych w pierwszej części. Opowieść koncentruje się wokół konfliktu między rządzącym w Układzie Gemini Imperium, a walczącymi z nim rebeliantami, zrzeszonymi w Ligę Gemini.

Sama rozgrywka polega przede wszystkim na swobodnym przemierzaniu Układu Gemini, podzielonym na różniące się od siebie regiony, z których każdy posiada własny styl graficzny oraz inne wyzwania, czekające na gracza. Z aspektem tym wiążą się dwie najbardziej znaczące nowości w stosunku do pierwszej części cyklu – teraz gracz samodzielnie może kierować statkiem kosmicznym w pełnym 3D, a obszar gry jest dostępny w całości, dzięki czemu ani razu w trakcie zabawy nie zobaczymy ekranu ładowania.

Kierowana przez gracza postać zdobywa doświadczenie w miarę postępu rozgrywki, przez co, zgodnie z mechaniką RPG zastosowaną w Starpoint Gemini 2, odkrywa nowe umiejętności i kolekcjonuje osiągnięcia. Na gracza poza fabularną kampanią czekają również losowo kreowane misje poboczne, które wykonywać można kierując jednym z ponad 50 rodzajów statków kosmicznych, z możliwością ich ulepszania i wyposażania w rozbudowany arsenał. W trakcie gry spotykamy też więcej niż 50 różnych frakcji biorących udział w przedstawionych przez twórców wydarzeniach.

Podróż po Układzie Gemini ułatwiają specjalne punkty, umożliwiające błyskawiczne przemieszczanie się po całym obszarze gry. Można handlować towarami, których jest ponad 100 rodzajów, oraz zatrudniać najemników towarzyszących graczowi w podróży i oficerów zapewniających wzrost efektywności kierowanego statku. Interfejs gry opary jest na kontekstowych menu.

Również oprawa graficzna została ulepszona w stosunku do pierwszej części Starpoint Gemini i wykorzystuje możliwości najnowszych pakietów DirectX. Gra zapewnia także wsparcie dla technologii nVidia PhysX, umożliwiającej lepsze odwzorowanie praw fizyki.

W Starpoint Gemini 2 gramy jedynie w trybie przeznaczonym dla jednego gracza. Producent udostępnia w zamian graczom rozbudowane narzędzia moderskie, pozwalające w znacznym stopniu zmieniać wygląd świata.

Ostatnia modyfikacja 6 października 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Starpoint Gemini 2 cena w dniu premiery: 44,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Starpoint Gemini 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Starpoint Gemini 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8
PC
XONE