Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSXONEPS4PC
Okładka Star Hammer: The Vanguard Prophecy (iOS)
OkładkaStar Hammer: The Vanguard Prophecy (iOS)

Star Hammer: The Vanguard Prophecy

Gra strategiczna science fiction, stanowiąca kontynuację Star Hammer Tactics. Star Hammer: The Vanguard Prophecy rozgrywa się w XXII wieku, kiedy ludzkość ostatecznie opuściła umierającą Ziemię w poszukiwaniu nowego domu w kosmosie.

Strategiczne | science fiction | taktyczne | kosmiczne

Star Hammer: The Vanguard Prophecy Premiera

4cze2015

PC

9gru2015

iOS

25sie2016

XONE

1wrz2016

PS4

Gry podobne do Star Hammer: The Vanguard Prophecy

Haegemonia: Legions of Iron

Plunder Pirates

Vega Conflict

Star Hammer: The Vanguard Prophecy to osadzona w realiach science fiction gra strategiczna na platformę PC, PS4 itd., za której powstanie odpowiada australijskie studio deweloperskie Black Lab Games. Tytuł stanowi kontynuację debiutanckiej produkcji studia, Star Hammer Tactics, która ukazała się latem 2010 roku na konsolach, a dwa lata później trafiła także w ręce graczy pecetowych. W odróżnieniu od pierwowzoru, kolejna odsłona serii oferuje jednak nieco inną mechanikę rozgrywki.

Fabuła

Fabuła gry rozgrywa się w XXII wieku, kiedy ludzkość ostatecznie opuściła umierającą Ziemię w poszukiwaniu nowego domu w kosmosie. Wybór padł na nieznaną dziś jeszcze planetę zwaną Novus, gdzie stosunkowo szybko zaczęły pojawiać się kolejne ludzkie kolonie. Równie prędko okazało się jednak, że planeta nie jest wcale tak idealnym i pokojowym miejscem do życia, a pierwsza duża konfrontacja z wrogo nastawioną rasą Nautilidów okupiona została ogromnymi stratami i poświęceniem obrońców. Czternaście lat temu zaangażowani w polityczne przepychanki przywódcy nie dostrzegli powracającego zagrożenia, a planeta Novus padła ofiarą ponownego ataku wroga. Wcielając się w rolę dowódcy 7. eskadry Floty Novus, mamy za zadanie przechylić losy konfliktu na swoją stronę i ostatecznie pokonać zagrażającego ludzkości wroga.

Mechanika

Pod względem mechaniki Star Hammer: The Vanguard Prophecy jest rozgrywającą się w trzech wymiarach, taktyczną strategią kosmiczną. Uczestniczymy w niej w Drugiej Wojnie Kontaktowej z Nautilidami, podzielonej na 60 misji powiązanych wspólnym wątkiem fabularnym. W odróżnieniu od stricte turowego pierwowzoru, Star Hammer Tactics, rozgrywka toczy się tu jednak w systemie WeGo – najpierw wydajemy swoim jednostkom rozkazy, by następnie obserwować ich efekty w czasie rzeczywistym i modyfikować wytyczne w trybie tzw. aktywnej pauzy.

Do dyspozycji graczy oddanych zostało sześć odmiennych klas statków – od szybkich i zwinnych myśliwców do potężnych fregat wojennych. Każda z jednostek odznacza się oczywiście unikalnym uzbrojeniem oraz mocnymi i słabymi stronami, a kluczem do sukcesu w grze jest ich umiejętny dobór, w zależności od sytuacji panującej na polu bitwy. Całość odznacza się jednocześnie sporą głębią taktyczną, a przewagę w walce zapewnić może cały szereg czynników – od sprytnego rozpoznania słabych stron przeciwnika, poprzez właściwie dobrane wsparcie, aż do typowych manewrów taktycznych, jak atak z flanki itp. Niemniej ważnym czynnikiem jest również dbanie o morale naszych żołnierzy, z których każdy ma swoją własną osobowość, atuty oraz indywidualny życiorys.

Tryby gry

Star Hammer: The Vanguard Prophecy to gra przeznaczona wyłącznie do zabawy w trybie jednoosobowym. Oprócz klasycznej kampanii przewidziano jednak stanowiący namiastkę prawdziwego multiplayera tryb skirmish, w którym możemy tworzyć własne scenariusze i rywalizować z komputerową sztuczną inteligencją w pojedynczych starciach.

Kwestie techniczne

Kontynuacja Star Hammer Tactics na platformie PC, PS4 itd. odznacza się wyraźnie lepszą oprawą graficzną, w której miejsce dwuwymiarowych, pokrytych siatką pól bitew zajęło w pełni trójwymiarowe środowisko, budzące skojarzenia z klasyką gatunku pokroju serii Homeworld.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Star Hammer: The Vanguard Prophecy: 12+

Star Hammer: The Vanguard Prophecy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows VIsta/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
XONE
PS4