Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2017, 10:45

autor: AlexB

Destiny 2 - szczegóły na temat zawartości wersji beta na PC

Studio Bungie zdradziło kilka szczegółów na temat zawartości nadchodzącej wielkimi krokami wersji beta gry Destiny 2 na PC. Podczas testów posiadacze komputerów osobistych będą mogli między innymi spróbować swoich sił na nowej mapie.

BETA DESTINY 2 NA PC W SKRÓCIE:
  • start 28 sierpnia dla osób, które złożyły pre-order; 29 sierpnia dla wszystkich;
  • koniec – 31 sierpnia;
  • zawartość ta sama, co na konsolach (pierwsza misja kampanii, trzyosobowy co-op, PvP) z dodaną jedną mapą do trybu 4v4 i kilkoma poprawkami;
  • system zabezpieczeń przed oszustami może sprawiać problemy z używaniem niektórych programów do komunikacji, monitorowania pracy komputera i przechwytywania obrazu.

Pod koniec sierpnia posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One mieli okazję do wzięcia udziału w otwartych beta-testach Destiny 2, czyli utrzymanej w klimatach science fiction strzelaniny MMOFPP od znanego z serii Halo studia Bungie. Gracze pecetowi musieli się jednak wówczas obejść smakiem. Amerykański deweloper zaplanował bowiem, że właściciele komputerów osobistych będą mogli wypróbować kontynuację popularnego tytułu z 2014 roku w późniejszym terminie – konkretnie od 28 sierpnia dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe, i od 29 sierpnia dla wszystkich. Testy zakończą się 31 sierpnia. Daty te zbliżają się wielkimi krokami, lecz do tej pory poznaliśmy jedynie wstępne wymagania sprzętowe Destiny 2. Dziś jednak studio Bungie zdecydowało się podzielić kilkoma szczegółami na temat jej zawartości.

Pecetowe beta-testy Destiny 2 rozpoczną się pod koniec miesiąca. - Destiny 2 - szczegóły na temat zawartości wersji beta na PC - wiadomość - 2017-08-07
Pecetowe beta-testy Destiny 2 rozpoczną się pod koniec miesiąca.

W wersji beta Destiny 2 na PC znajdzie się mniej więcej to samo, co mieli już okazję przetestować gracze konsolowi. Zatem pojawi się okazja do wypróbowania pierwszej misji kampanii fabularnej, trzyosobowego trybu współpracy oraz rywalizacji w formacie 4v4. Lecz, jak zaznaczyli twórcy, zabawa w nich została delikatnie ulepszona. Wysłuchali oni bowiem uwag graczy konsolowych i wdrożyli kilka poprawek, które pojawią się w pecetowej wersji beta. Jak możemy przeczytać na stronie Bungie:

Wysłuchaliśmy opinii dotyczących tego, jak często gracze mają dostęp do mocniejszej amunicji i jak szybko regenerują się zdolności specjalne bohaterów. Dokonaliśmy subtelnych zmian w tym zakresie. Jeśli ktoś brał udział w konsolowych testach niech da znać, czy zauważył różnicę.

Beta na PC ma zawierać kilka poprawek w stosunku do wersji na konsole. - Destiny 2 - szczegóły na temat zawartości wersji beta na PC - wiadomość - 2017-08-07
Beta na PC ma zawierać kilka poprawek w stosunku do wersji na konsole.

W nagrodę za cierpliwe czekanie posiadacze komputerów osobistych otrzymają nową, nieobecną podczas testów konsolowych, mapę – Javelin-4. Jest ona przeznaczona do rywalizacji drużynowej PvP 4v4. Z drugiej jednak strony, w pecetowej wersji beta Destiny 2 prawdopodobnie nie pojawi się przestrzeń społeczna, nazwana The Farm, która przez krótki czas była dostępna na konsolach.

Czas stanąć do walki. - Destiny 2 - szczegóły na temat zawartości wersji beta na PC - wiadomość - 2017-08-07
Czas stanąć do walki.

Przedstawiciele studia Bungie zdradzili również, co konkretnie chcą sprawdzić podczas nadchodzących testów. Jak możemy dowiedzieć się z przytaczanego już wpisu na oficjalnej stronie dewelopera, Destiny 2 jest pierwszą ich grą od dłuższego czasu na PC, dlatego zamierzają przetestować optymalizację, a także wyeliminować błędy i problemy przed oficjalną premierą.

Innym celem beta-testów na PC jest wypróbowanie zabezpieczeń przeciw oszustom. Studio Bungie nie chce dokładnie zdradzać swojej strategii, lecz poinformowało ono, że ochrona zaimplementowana w tej wersji Destiny 2 może sprawiać trudności w używaniu programów do komunikacji, takich jak Discord czy Mumble; monitorowania stanu komputera, na przykład EVGA Precision XOC oraz MSI Afterburner; a także streamingu (konkretnie chodzi o OBS i XSplit, które zadziałają jedynie, gdy tytuł będzie uruchomiony w trybie okienkowym). Jak stwierdzili twórcy, aplikacje te, choć są bez wątpienia pomocne, ingerują w kod klienta gry, przez co w złych rękach mogą doprowadzić do nadużyć i zaburzenia zabawy innym. Obiecują oni jednak, że będą stale analizować ich architekturę, zatem niewykluczone, że w przyszłości przynajmniej część z wymienionych programów będzie działać w Destiny 2 prawidłowo. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Pełna wersja Destiny 2 zadebiutuje 6 września bieżącego roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Na pecetach natomiast pojawi się ona 24 października.