Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Etrian Mystery Dungeon 2 (3DS)
OkładkaEtrian Mystery Dungeon 2 (3DS)

Etrian Mystery Dungeon 2 3DS

Kolejny spin-off popularnego cyklu dungeon crawlerów Etrian Odyssey, opracowany przez studio Spike Chunsoft. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który pomaga tajemniczej nieznajomej w dostaniu się do korzeni drzewa Yggdrasil, mających skrywać bramę do świata bogów.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Etrian Mystery Dungeon 2 Premiera 3DS

31sierpnia2017

producent: Spike Chunsoft wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Etrian Mystery Dungeon 2 na konsoli Nintendo 3DS to druga odsłona spin-offów popularnego cyklu klasycznych dungeon-crawlerów Etrian Odyssey. Podobnie jak poprzednik, wydany w 2015 roku, gra korzysta z formuły i modelu rozgrywki japońskiej serii Mystery Dungeon, która narodziła się w 1993 roku. Za produkcję tytułów spod jej szyldu odpowiada niezmiennie japońskie studio Chunsoft (obecnie część firmy Spike Chunsoft). Marka Mystery Dungeon, poza zagorzałymi fanami jRPG-ów, nie jest zbyt dobrze znana zachodnim graczom. Do tej pory, jej najbardziej rozpoznawalnymi reprezentantami poza Krajem Kwitnącej Wiśni pozostają tytuły, które korzystają z licencji popularnych serii, takich jak Pokemon (kilkuczęściowy cykl Pokemon Mystery Dungeon).

Fabuła

Gra nie jest bezpośrednio związana z poprzednią odsłoną serii. Protagonista Etrian Mystery Dungeon 2 jest poszukiwaczem przygód, który w trakcie jednej ze swoich ekspedycji natrafia na tajemniczą dziewczynę. Nieznajoma oświadcza mu, że za wszelką cenę chce dostać się do korzeni drzewa Yggdrasil, w których według opowieści kryje się brama do świata bogów. Bohater powstania jej pomóc i wykorzystując jako bazę wypadową niedalekie miasto, leżące w cieniu Yggdrasila, rozpoczyna poszukiwania legendarnego miejsca.

Mechanika

Etrian Mystery Dungeon 2 nie wprowadza żadnych znaczących zmian do rozgrywki. W porównaniu do poprzedniej części, gracze otrzymują jednak kilka nowych klas postaci oraz szereg wcześniej niewidzianych umiejętności i przedmiotów. Zabawa została przedstawiona w widoku izometrycznym. Gracze poruszają się po podziemiach oraz walczą z przeciwnikami w trybie turowym. Warto zaznaczyć, że bohaterowie oraz potwory wykonują swoje ruchy w tym samym czasie. Oznacza to, że kiedy przemieszczamy się z jednego pola na drugie, taką samą akcję mogą wykonać także oponenci.

Do naszej dyspozycji oddano drużynę składającą się w sumie czterech poszukiwaczy przygód, których możemy zatrudnić i wymieniać w mieście. Poszczególne poziomy podziemi są generowane losowo. Zdobywając doświadczenie herosi zyskują nowe umiejętności i klasowe zdolności specjalne. Ginąc trafiamy z powrotem do miasta, tracąc wszystkie zdobyte pod drodze przedmioty i złoto.

Kwestie techniczne

Etrian Mystery Dungeon 2 korzysta z tego samego trójwymiarowego silnika co oryginalny Etrian Mystery Dungeon. Gra oferuje więc kolorową i przyjemną dla oka oprawę graficzną z charakterystycznymi projektami postaci znanymi z serii Etrian Odyssey.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Etrian Mystery Dungeon 2: Odpowiednia dla każdego wieku.