Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2017, 13:52

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (25 września - 1 października 2017)

W tym tygodniu największymi wydarzeniami, jeśli chodzi o premiery, będą debiuty dwóch gier – Total War: Warhammer II oraz FIFA 18. Ponadto na rynkach polskim i światowym pojawi się między innymi Ruiner.

Wrzesień powoli dobiega końca. Był to miesiąc obfitujący w wiele ciekawych premier, takich jak Destiny 2, Divinity: Original Sin II czy Project CARS 2. To jednak nie koniec atrakcji. Na ostatni tydzień września wydawcy przygotowali premiery jeszcze kilku głośnych i interesujących tytułów. Wśród nich brylują przede wszystkim dwa.

Do świata Warhammera Fantasy gracze powrócą 28 września. - Premiery gier w Polsce (25 września - 1 października 2017) - wiadomość - 2017-09-26
Do świata Warhammera Fantasy gracze powrócą 28 września.

Pierwszym jest Total War: Warhammer II, czyli druga odsłona podserii należącej do popularnego cyklu strategii od brytyjskiego studia Creative Assembly. W grze będziemy mogli rozegrać kampanię na niedostępnym w jedynce fragmencie świata Warhammera Fantasy – kontynentach Ulthuan, Naggaroth, Południowych Ziemiach oraz Lustrii. Tereny te zamieszkują takie rasy jak Elfy Wysokiego Rodu, Mroczne Elfy, Jaszczuroludzie oraz Skaveni. Od gracza zależy, która z nich będzie dominować. Prócz nowych ziem oraz frakcji w Total War: Warhammer II znajdzie się mnóstwo usprawnień względem poprzedniczki. Mowa tu między innymi o zbuntowanych armiach, ulepszonej walce morskiej, polowaniu na skarby, dużych miastach z ośmioma i dziesięcioma miejscami na budynki oraz systemie podboju, który będzie uwzględniał preferencje klimatyczne danej rasy. Należy również pamiętać o specjalnym trybie Mortal Empires, który pozwoli osobom posiadającym zarówno Total War: Warhammer, jak i Total War: Warhammer II na rozegranie megakampanii na mapie Starego Świata z dodanymi „kluczowymi” terenami z Warhammera II. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Gra zadebiutuje 28 września wyłącznie na PC i będzie posiadała polską wersję językową (obejmującą napisy).

Drugim z wymienionych tytułów jest FIFA 18. Najnowsza odsłona wirtualnej piłki nożnej od EA Sports nie ma w tym roku łatwego zadania. Jej największy konkurent, Pro Evolution Soccer 2018, okazał się naprawdę udaną produkcją, wypełnioną licznymi usprawnieniami względem poprzedniej części (o których możecie przeczytać chociażby w naszej recenzji). FIFA 18 również może pochwalić się kilkoma poprawkami i nowościami, związanymi między innymi z animacjami, grafiką, trybem kariery i Ultimate Team oraz fabularną Drogą do sławy. Redaktorom branżowym (w tym naszemu przedstawicielowi) nowa FIFA przypadła do gustu, choć ostrzegają, że osoby oczekujące wielkiej rewolucji względem „siedemnastki” mogą poczuć się zawiedzione. Przypominamy, że wszystkie zmiany mogą już przetestować posiadacze EA Access (na Xboksie One) oraz Origin Access (na PC), którym został udostępniony dziesięciogodzinny trial produkcji. Pozostali muszą zadowolić się demem lub poczekać do 29 września, kiedy to tytuł będzie miał swoją premierę na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Nintendo Switch. FIFA 18 została w naszym kraju tradycyjnie w pełni spolonizowana (lokalizacja obejmuje zarówno napisy, jak i komentarz meczowy).

Czego jeszcze możemy się spodziewać, jeśli chodzi o premiery w tym tygodniu? Jutro na rynku pojawi się Ruiner, czyli polska taktyczna strzelanina z widokiem izometrycznym od studia Reikon Games, którego członkowie pracowali między innymi przy Dead Island: Riptide, Dying Light oraz serii Wiedźmin. W produkcji przeniesiemy się do dystopijnej przyszłości, konkretnie do miasta Rengkok, w którym potężna korporacja Heaven uciska przeciętnych obywateli. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy uprowadzony zostaje brat głównego bohatera, który wpadł na trop pewnych niewygodnych dla włodarzy metropolii rzeczy. Głównym celem protagonisty będzie uratowanie go. Na jego drodze staną liczni przeciwnicy, których wyeliminujemy za pomocą broni białej, palnej oraz umiejętności specjalnych.

Dzięki The Guild 3 po części dowiemy się, jak wyglądało życie mieszczanina pod koniec XIV wieku. - Premiery gier w Polsce (25 września - 1 października 2017) - wiadomość - 2017-09-26
Dzięki The Guild 3 po części dowiemy się, jak wyglądało życie mieszczanina pod koniec XIV wieku.

Również jutro w ramach wczesnego dostępu zadebiutuje The Guild 3, czyli kolejna odsłona kultowej w niektórych kręgach serii gier ekonomicznych z elementami RPG. Tytuł przeniesie nas do Europy u schyłku XIV wieku, gdzie jako mieszczanin będziemy musieli piąć się po szczeblach kupieckiej i politycznej kariery. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, The Guild 3 nie będzie posiadało zwartej kampanii fabularnej, a jedynie tryb sandboksowy z luźno połączonymi ze sobą scenariuszami. Według obietnic twórców, w tytule zaimplementowano zaawansowaną sztuczną inteligencję postaci niezależnych, dzięki której będą one mogły odpowiednio analizować poszczególne wydarzenia i reagować na nie. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Przekonamy się o tym wkrótce. Premiera pełnej wersji The Guild 3 zaplanowana jest na przyszły rok.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 26 września

Środa, 27 września

Czwartek, 28 września

Piątek, 29 września

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp