Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Fall of Light (PC)
OkładkaFall of Light (PC)

Fall of Light

Fall of Light: Darkest Edition

Gra RPG z elementami dungeon crawlera, w której gracz trafia do fantastycznego świata pożeranego przez mrok. Głównym bohaterem jest Nyx, którego zadaniem jest doprowadzenie córki do ostatniego miejsca skąpanego w promieniach słońca.

RPG | fantasy | widok izometryczny | dungeon-crawler | RPG akcji

Fall of Light Premiera

28wrz2017

PC

14sie2018

XONE

21sie2018

PS4

23sie2018

Switch

Gry podobne do Fall of Light

Exanima

Torchlight

MetaMorph: Dungeon Creatures

Fall of Light jest grą RPG akcji z elementami dungeon crawlera, opracowaną przez studio RuneHeads. Nakładem firmy 1C Company produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych, z kolei jej rozbudowaną wersję konsolową, o podtytule Darkest Edition, wydała firma Digerati. Źródłem inspiracji dla twórców były tytuły pokroju kultowego w niektórych kręgach Ico i bestsellerowej serii Dark Souls, co uwidacznia się zarówno w warstwie fabularnej, jak i w mechanice rozgrywki.

Fabuła

Akcja Fall of Light toczy się w fantastycznym świecie pożeranym przez mrok. Przed wiekami ciemność została pokonana, co dało początek Erze Ludzi. U schyłku tego okresu mroczna siła powróciła, stopniowo pochłaniając wszystko, co staje jej na drodze. Głównym bohaterem gry jest Nyx – stary wojownik, którego ostatnim zadaniem jest odbycie podróży przez pełną niebezpieczeństw krainę i doprowadzenie córki, Aether, do ostatniego miejsca skąpanego w promieniach słońca.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w Fall of Light na platformie PC, PS4 itd., są prezentowane w rzucie izometrycznym. Podczas rozgrywki eksplorujemy posępne lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami niezależnymi, odkrywamy rozmaite sekrety (a co za tym idzie – kolejne fragmenty fabularnej układanki), a także unikamy pułapek oraz rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe.

Istotną rolę w opisywanej pozycji stanowi walka z przeciwnikami – na naszej drodze stają zarówno szeregowi adwersarze, jak i potężni bossowie, których pokonanie wymaga opracowania odpowiedniej taktyki działania. W starciach Nyx może przyjmować różne postawy, robiąc użytek ze zróżnicowanego uzbrojenia podzielonego na klasy, czyli np. walczyć na dystans rażąc przeciwników z kuszy, albo też w zwarciu przy użyciu dwóch krótkich mieczy. W toku przygody Nyx zyskuje także rozmaite umiejętności specjalne, zwiększające jego potencjał bojowy.

Konsolowa wersja gry, czyli Fall of Light: Darkest Edition, wyróżnia się na tle oryginału za sprawą nowego lochu, nieobecnych wcześniej przeciwników oraz pułapek, a także dodatkowego oręża wykorzystywanego przez protagonistę.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Fall of Light prezentuje się przyzwoicie – jej cechy charakterystyczne to mroczna kolorystyka i lekko kreskówkowa stylistyka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Fall of Light

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fall of Light Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PC
PS4
XONE
Switch