Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game (AND)

Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game

Mobilne Middle-earth: Shadow of War to strategia bitewna oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami. Grę opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Warner Bros.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | Władca Pierścieni

Okładka Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game (AND)

data premiery gry:

26wrz2017

AND

28wrz2017

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Middle-earth: Shadow of War to wydana na system AND i iOS strategia bitewna, osadzona w realiach Śródziemia, czyli krainy fantasy znanej m.in. z Hobbita oraz Władcy Pierścieni. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją wewnętrzne studio deweloperskie firmy Warner Bros. Pomimo takiej samej nazwy jak wydana na konsole i pecety produkcja, jest to zupełnie odrębny projekt, opracowany wyłącznie z myślą o smartfonach oraz tabletach.

Fabuła

Mobilne Middle-earth: Shadow of War oferuje podobną fabułę jak konsolowe i pecetowe wydanie marki. Scenariusz obraca się więc wokół Strażnika Północy imieniem Talion oraz dzielącego z nim ciało Celebrimbora – upiora będącego astralną postacią elfa, który przed wiekami wykuł Pierścienie Władzy. Bohaterowie decydują się stworzyć jeszcze jeden główny pierścień mocy oraz serię pomniejszych. Z pomocą tych artefaktów chcą zgromadzić własną armię i rzucić wyzwanie samemu Sauronowi.

Mechanika

Choć fabuła jest w gruncie rzeczy taka sama, to zupełnie inaczej prezentuje się kwestia rozgrywki. Zamiast przygodowej gry akcji mobilne Middle-earth: Shadow of War jest strategią bitewną. Podczas zabawy gracze kolekcjonują bohaterów, a następnie wybierają spośród nich kilkuosobową drużynę i dowodzą nią podczas potyczek przeciwko grupom wrogów. Starcia toczone są w czasie rzeczywistym.

Każdy bohater posiada własne statystyki oraz unikalne ataki specjalnie. Nie zabrakło również systemu rozwoju, pozwalającego na ulepszanie ich zdolności bojowych. Dzięki temu możemy dopasować ich możliwości do konkretnych celów. Co ciekawe, w wydanym na system AND i iOS Middle-earth: Shadow of War pojawia się także znany z pecetowych i konsolowych odsłon system Nemezis. Niektórzy przeciwnicy przeżyją starcia z nami i uciekną, ale nigdy nie zapomną porażki i przy następnym spotkaniu obejrzymy oraz odczujemy efekty poprzedniej walki, a wrogowie przypomną nam, co im zrobiliśmy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game

Wymagania wiekowe Middle-earth: Shadow of War - The Mobile Game

12+

Mobilne Middle-earth: Shadow of War będzie strategią bitewną
Mobilne Middle-earth: Shadow of War będzie strategią bitewną

wiadomość10 lipca 2017

Na urządzenia mobilne zmierza Middle-earth: Shadow of War. Nie będzie to jednak ta sama gra, co na konsolach i pecetach. Wydanie na systemy iOS oraz Android ma być strategią bitewną.

iOS
AND