Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPC
Okładka Valnir Rok (PC)

Valnir Rok PC

Valnir Rok to sieciowa gra akcji opracowana przez studio Encurio. Produkcja pełnymi garściami czerpie z mitologii nordyckiej i pozwala graczom na wcielenie się w wikingów, którzy po katastrofie okrętu zostają wyrzuceni na brzeg tajemniczej wyspy pełnej ruin, tajemnic i potworów.

Akcji | TPP | fantasy | sandbox | elementy RPG | mitologia nordycka | survival | indie | MMO | crafting | wikingowie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Valnir Rok (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

26września2017

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Valnir Rok to wydana na platformę PC survivalowa gra akcji koncentrująca się na sieciowych rozgrywkach w sandboksowym świecie. Produkcję opracowało niemieckie studio Encurio.

Fabuła

Gra przenosi nas do krainy fantasy opartej na mitologii skandynawskiej. Podczas zabawy wcielamy się wikingów, których statek rozbił się u wybrzeży tajemniczej wyspy Valnir. Rozgrywkę rozpoczynamy na plaży, półnadzy i wycieńczeni, a naszym zadaniem jest przede wszystkim przetrwanie.

Produkcja nastawiona jest na rozgrywki sieciowe, dlatego nie posiada rozbudowanej warstwy fabularnej. Podczas zabawy mamy jednak wiele okazji do odkrycia informacji o historii świata.

Mechanika

Wydane na platformę PC Valnir Rok to multiplayerowy survival, w którym na jednym serwerze bawią się duże grupy graczy. Zabawa jest w pełni sandboksowa i sami decydujemy o tym, jakie cele postawimy przed sobą oraz jak je zrealizujemy.

Jak na sieciowy survival przystało, podczas zabawy gromadzimy surowce, konstruujemy przedmioty i wznosimy budynki. Często też musimy walczyć, co odbywa się w dość zręcznościowym stylu, pozwalającym na korzystanie z szeregu różnorodnych ataków oraz bogatego wyboru uzbrojenia. Istotną rolę odgrywają bóstwa, które możemy przychylnie do siebie nastawić, składając ofiary na ich ołtarzach.

Będąca miejscem akcji wyspa pełna jest dzikich terenów, opuszczonych wiosek, ruin miast oraz obszernych podziemi. Podczas zabawy możemy wykonywać liczne misje fabularne, w których mierzymy się z różnorodnymi przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Kluczową rolę odgrywają także interakcje z innymi graczami. Użytkownicy mogą zarówno rywalizować ze sobą, jak i łączyć się w klany, które toczą ze sobą wojny o terytoria. Istnieje także opcja wyznaczania nagród za głowy konkretnych przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Valnir Rok

18+

Wymagania sprzętowe Valnir Rok

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290X lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / 4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 12 GB HDD, Windows 7 64-bit

Crowfall zmieni system wydobywania surowców? – Sieciowe Wieści (29/09/2017)
Crowfall zmieni system wydobywania surowców? – Sieciowe Wieści (29/09/2017)

wiadomość29 września 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o innowacyjnym systemie zbierania surowców w Crowfall, aktualizacji 1.4 w LawBreakers, synchronizacji Magic: The Gathering Arena z rzeczywistą wersją tej karcianki, debiucie nordyckiego survivalu Valnir Rok w Steam Early Access, odrodzeniu Dragon's Prophet oraz o zamknięciu serwerów gry Zombies, Monsters, Robots. Zapraszamy!

Valnir Rok - zapowiedziano survivalową grę akcji zainspirowaną mitologią nordycką
Valnir Rok - zapowiedziano survivalową grę akcji zainspirowaną mitologią nordycką

wiadomość2 sierpnia 2017

Zespół Encurio zapowiedział projekt Valnir Rok, czyli sieciową grę survivalową zainspirowaną mitologią nordycką, w której gracze wcielą się w wikingów próbujących przetrwać na pełnej tajemnic i niebezpieczeństw wyspie.