Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Life is Feudal: MMO (PC)

Life is Feudal: MMO PC

Przygotowany przez rosyjskie studio Bitbox duchowy spadkobierca jego własnej produkcji z 2013 roku, stanowiącej interesujące połączenie MMORPG z symulatorem życia w epoce średniowiecza.

RPG | PvP | średniowiecze | MMORPG | sandbox | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Life is Feudal: MMO (PC)

producent: Bitbox

wydawca: Bitbox

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2017

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Life is Feudal: MMO jest duchowym spadkobiercą oryginalnego Life is Feudal – intrygującej hybrydy produkcji typu MMORPG oraz symulacji średniowiecznego życia. W porównaniu z pierwowzorem, tytuł cechuje się znacznie większą skalą, która uwidacznia się zarówno w wielkości świata, jak i w możliwościach otwierających się przed graczem w momencie rozpoczęcia rozgrywki. Produkcja została opracowana przez niezależne rosyjskie studio Bitbox, a trafiła na platformę PC.

Mechanika

Podobnie jak poprzednie dzieło studia, Life is Feudal: MMO nie ma wyraźnie zarysowanej warstwy fabularnej i związanych z nią zadań. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia bohatera (wybieramy płeć i decydujemy o wyglądzie), a następnie trafiamy do inspirowanego średniowieczem, otwartego świata o powierzchni 21x21 kilometrów, wypełnionego po brzegi lasami, zwierzyną i złożami cennych surowców. Co ciekawe, ukształtowanie terenu podlega ingerencji graczy – nic nie stoi na przeszkodzie, by usypywać wzniesienia, kopać podziemne tunele, a także wyrównywać grunt pod budynki, a potem tworzyć wioski i mniejsze lub większe miasteczka czy nawet twierdze. W połączeniu z rozbudowanym systemem craftingu, pozwalającym na wyspecjalizowanie się w kowalstwie lub alchemii, umożliwia to przetrwanie w tym niezbyt gościnnym środowisku.

Dopełnieniem tego wszystkiego jest oczywiście interakcja z innymi graczami. Jednocześnie w rozgrywce może brać udział ponad dziesięć tysięcy osób, mogących tworzyć gildie lub dołączać do już istniejących, zawierać sojusze z innymi ugrupowaniami oraz toczyć bitwy na wielką skalę i uczestniczyć w oblężeniach. Podejmowane przez graczy działania kreują globalną sytuację polityczną, a to, w jakim kierunku podążą losy świata gry, zależy wyłącznie od ich poczynań.

Warto wspomnieć również o tym, że nad walką czuwa zaawansowany silnik fizyczny – gracz musi samodzielnie wyprowadzać kolejne ataki bronią białą i unikać ciosów oponenta. Dodatkową atrakcją jest możliwość toczenia pojedynków z grzbietu wierzchowca. W miarę czynionych postępów otrzymujemy dostęp do kolejnych gałęzi bogatego drzewka umiejętności – prowadzoną postać możemy zarówno rozwijać w kierunku specjalizacji w wybranym rzemiośle, jak i zrobić z niej wojownika z krwi i kości.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna wydanego na platformę PC Life is Feudal: MMO prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Na szczególną uwagę zasługuje pełna detali roślinność oraz zmiany, jakim nieustannie podlega świat dzięki dynamicznej pogodzie i porom roku, a także cyklowi dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Life is Feudal: MMO

Wymagania wiekowe Life is Feudal: MMO

16+

Wymagania sprzętowe Life is Feudal: MMO

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GeForce GTX 980/Radeon RX 480 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce 660/Radeon HD 6970 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

MMO Life is Feudal przejdzie na model free-to-play
MMO Life is Feudal przejdzie na model free-to-play

wiadomość7 lutego 2019

Realistyczna gra MMORPG Life is Feudal w przyszłości przejdzie na model free-to-play. Deweloper ze studia Bitbox przekazał taką informację w odpowiedzi na jedno z pytań w trakcie sesji AMA (Ask Me Anything).

Life is Feudal: MMO - otwarta beta rozpocznie się w przyszłym miesiącu
Life is Feudal: MMO - otwarta beta rozpocznie się w przyszłym miesiącu

wiadomość22 października 2017

Studio Bitbox ujawniło termin premiery otwartej bety gry Life is Feudal: MMO. Tytuł dostępny jest obecnie w ramach zamkniętych testów, do których dostęp można otrzymać, wykupując jeden z pakietów.

Powiew świeżości w Black Desert i Star Wars: The Old Republic – Wieści MMO (25/04/2017)
Powiew świeżości w Black Desert i Star Wars: The Old Republic – Wieści MMO (25/04/2017)

wiadomość24 kwietnia 2017

Dzisiaj donosimy o nowym projekcie twórców Tibii, śledzimy kolejne doniesienia na temat Strikera, czyli najnowszej klasy, która w najbliższym czasie zadebiutuje w zachodniej wersji Black Desert, sprawdzamy zawartość aktualizacji The War for Iokath do Star Wars: The Old Republic, analizujemy udostępnione zapisy z rozgrywki w Secret World Legends, a także wyglądamy zamkniętych beta-testów Life is Feudal: MMO.

Nowy bohater w Heroes of the Storm oraz event w World of Warships - Sieciowe Wieści (21/04/2017)
Nowy bohater w Heroes of the Storm oraz event w World of Warships - Sieciowe Wieści (21/04/2017)

wiadomość21 kwietnia 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowej zawartości w Heroes of the Storm, beta-testach Absolver, czołgowych grach iStorm i Tanki X, prezentacji Life is Feudal: MMO oraz o nowym evencie w World of Warships. Zapraszamy!