Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2019, 11:59

autor: Aquma

MMO Life is Feudal przejdzie na model free-to-play

Realistyczna gra MMORPG Life is Feudal w przyszłości przejdzie na model free-to-play. Deweloper ze studia Bitbox przekazał taką informację w odpowiedzi na jedno z pytań w trakcie sesji AMA (Ask Me Anything).

Life is Feudal będzie darmowe. - MMO Life is Feudal przejdzie na model free-to-play - wiadomość - 2019-02-10
Life is Feudal będzie darmowe.

LIFE IS FEUDAL W SKRÓCIE:

  1. Producent: Bitbox
  2. Wydawca: Bitbox
  3. Gatunek: MMO
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 18 listopada 2017 r. (Early Access), nieznana (pełna wersja)

W czasie ostatniej sesji AMA (Ask Me Anything – pol. zapytaj o cokolwiek) z deweloperami ze studia Bitbox, pojawiło się stwierdzenie, że po premierze aktualizacji 0.2.0 oraz dużego rozszerzenia realistyczna gra MMO Life is Feudal przejdzie na model free-to-play. Pytanie i odpowiedź, o których mowa, padają w 29 minucie dłuższego filmu, który znajdziecie pod tym adresem (niestety Bitbox wyłączył możliwość oglądania tego materiału na innych stronach).

Obecnie za Life is Feudal trzeba zapłacić 107,99 zł (od listopada 2017 roku gra jest dostępna we wczesnym dostępie – od stycznia 2018 r. w programie Early Access Steam). Trudno powiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądał model biznesowy omawianego tytułu – pośród gier F2P można znaleźć zarówno produkcje traktujące wszystkich graczy uczciwie (w tym kontekście najczęściej wymienia się Path of Exile oraz Warframe), jak i takie, w których możemy kupić sobie przewagę nad innymi, albo też bez ciągłego obsypywania wydawcy gotówką nie jesteśmy w stanie zrobić czegokolwiek (jak w przypadku znakomitej większości gier mobilnych).

Life is Feudal jest ambitną grą MMO, która jest dostępna wyłącznie na komputerach. Akcja tej produkcji toczy się w inspirowanym średniowieczem, realistycznym świecie o imponujących rozmiarach, w którym próżno szukać jakiejkolwiek magii czy nadnaturalnych elementów. Tytuł oferuje wiele ciekawych mechanik, takich jak rozbudowany system rzemiosła (możemy tworzyć wszystko – od drobnych przedmiotów, przez broń i pancerze, kończąc na całych wioskach i miasteczkach), czy nawet ingerencja w geometrię terenu (możemy np. kopać czy usypywać wzniesienia).

  1. Life is Feudal – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.