Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2017, 13:00

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Nowy bohater w Heroes of the Storm oraz event w World of Warships - Sieciowe Wieści (21/04/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowej zawartości w Heroes of the Storm, beta-testach Absolver, czołgowych grach iStorm i Tanki X, prezentacji Life is Feudal: MMO oraz o nowym evencie w World of Warships. Zapraszamy!

Postać z Overwatch w Heroes of The Storm

Heroes of the Storm, flagowa MOBA studia Blizzard, niedawno zyskała nowy patch 2.0. Łatka przebudowała system zdobywania poziomów oraz wprowadziła do gry system skrzynek, znany chociażby z Overwatch. Jednak to nie jedyne zapożyczenie ze znanego FPS-a, gdyż do gry ma trafić nowa postać - Genji.

Wraz z Genjim w grze pojawi się też nowa mapa - Hanamura, na której drużyny będą musiały eskortować specjalne pojazdy. Każde dostarczenie wózka we wskazane miejsce powoduje uszkodzenie bazy przeciwnika. Warto zaznaczyć, że trasy pojazdów obu drużyn się krzyżują, co może dać powód do ciekawych konfrontacji.

Absolver – zapisy do beta-testów trwają

Absolver, trzecioosobowa gra akcji stworzona przez byłych pracowników firmy Ubisoft, niedługo wystartuje w fazie beta-testów.

Sama gra to bardzo przystępny symulator walk na bliską odległość. Gracz może przełączać się pomiędzy czterema stylami walki oraz korzystać z bogatego arsenału broni białej. Każdy styl to osobna gama ciosów, które można łączyć ze sobą w sekwencje. Mechanika umożliwia wyprowadzanie wielu typów ataków i kontr, parowanie czy wykonywanie uników. Wszystko to dzieje się na dużych, trójwymiarowych mapach.

Chętni, którzy chcą wypróbować tytuł, mogą zapisywać się do bety pod TYM linkiem.

iStorm konkurencją dla WoT i AW?

Na Steamie pojawił się nowy tytuł o czołgach, za który zabrało się i wydało studio MoYi Technology. Mowa tutaj oczywiście o iStorm, które przez niektórych jest nazywane poważną konkurencją dla World of Tanks lub Armored Warfare.

Sama gra to arcade'owy symulator walk arenowych, w którym głównymi zawodnikami są maszyny pancerne. Gracz ma do dyspozycji ponad 100 maszyn (w tym helikoptery!), zaś same walki toczą się na dużych, otwartych i zróżnicowanych mapach. Do tego dochodzi system ulepszania pojazdów i szkolenia załóg, nowoczesne metody walki z rakietami balistycznymi na czele oraz prosty system sterowania.

Czy iStorm faktycznie stanowi konkurencję dla czołgowych gigantów – przekonajcie się sami. Grę można pobrać za darmo na platformie Steam pod TYM linkiem.

Subvein wraca jako Geneshift

W 2010 roku gracze mogli zagłębić się multiplayerowy shooter o nazwie Subvein. Gra oferowała prostą rozwałkę w trybie multi, odchodząc od wszędobylskiego systemu sandboksowego. Niestety tytuł nie cieszył się dużą popularnością i zniknął w odmętach Internetu.

Obecnie Subvein powraca na komputery PC pod nazwą Geneshift. Tytuł to gra akcji wzorowana na klasycznym Grand Theft Auto 2. Gracz obserwuje całą akcję z góry, a oprócz strzelania może też zasiąść za kółkiem różnych pojazdów. Dodatkowym smaczkiem są nadludzkie moce naszego protagonisty, dzięki którym możemy tworzyć tarcze energetyczne, być niewidzialnymi czy kontrolować rykoszety pocisków.

Mimo iż gra będzie dostępna na Steam w usłudze Early Access dopiero w maju, już teraz gracze mogą pobrać darmowe demo gry.

Jak przeżyć pierwsze 5 godzin w Life Is Feudal: MMO

Studio Bitbox, twórca średniowiecznego multiplayerowego sandboksa Life is Feudal: MMO, wypuściło nowy filmowy zwiastun swojego tytułu.

Film pokrótce pokazuje, jak wygląda pierwsze kilka godzin rozgrywki oraz jakie trudności czekają na gracza podczas zabawy na samym początku. Wszystko to okraszone ciekawym i zabawnym komentarzem.

Z zapowiedzi można wywnioskować na pewno jedno – w  tytuł będzie się grało o wiele przyjemniej, jeżeli zabawę zaczniemy ze zgraną grupą przyjaciół.

Tanki zawitały na Steam

Tanki X, sieciowa strzelanina stworzona przez niezależne studio AlternativaPlatform, zawitała na Steam w usłudze Early Access. Wcześniej tytuł był dostępny w fazie otwartej bety od 15 sierpnia 2016 roku, jednak pobrać go można było tylko z oficjalnej strony producenta.

Sama gra to tytuł multiplayer, w którym gracze walczą futurystycznymi czołgami na arenach w systemie PvP. Największymi zaletami Tanki X są aż trzy tryby rozgrywki, możliwość tworzenia własnych maszyn, szybkie tempo zabawy oraz różnorodność broni.

Grę można pobrać za darmo z oficjalnej strony na Steam.

Starcie żywiołów w World of Warships

W World of Warships, już po raz trzeci, zawitało specjalne wydarzenie, polegające na walce dwóch stron konfliktu. Tym razem gracze mają do wyboru stanąć po stronie żywiołowego Ognia lub spokojnej Wody. Oczywiście wybór nie zapewnia żadnej przewagi w rozgrywkach, a jedynie przypisuje gracza do danego obozu.

Wydarzenie składa się z trzech starć trwających po siedem dni. Między pojedynkami nie ma przerw – po zakończeniu jednego rozpoczyna się kolejny. Wygrywa ta drużyna, która zwycięży w 2 z 3 starć. Wygrane będą zależne od pięciu kategorii: liczby zatopionych okrętów, liczby wygranych bitew, zdobytego bazowego PD, zdobytych baretek i osiągnięć oraz całkowitych zadanych uszkodzeń.

Za zdobycie odpowiedniej liczby punktów dla drużyny gracz otrzymuje specjalne monety, ale nie więcej niż 300 w jednym starciu. Zdobyty bilon można wydać na specjalne kamuflaże drużyny Ognia i Wody, rzadkie ulepszenia oraz wyjątkowy niszczyciel Kamikaze R z unikalnym trwałym kamuflażem.

Mimo że wydarzenie już trwa, gracze nadal mogą zapisywać się do drużyn. Wystarczy kliknąć w TEN link. Event zakończy się 4 maja.