Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tanki X (PC)

Tanki X PC

Sieciowa strzelanina stworzona przez niezależne studio AlternativaPlatform. Gracze trafiają na wirtualne pola bitew, gdzie uczestniczą w multiplayerowych starciach, zasiadając za sterami wymyślnych czołgów. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

Akcji | czołgi | zagraj za darmo | multiplayer

PC Windows
Okładka Tanki X (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia2017

wczesny dostęp

13marca2018

13marca2018

Steam

Tanki X na PC to sieciowa strzelanina stworzona przez niezależne studio AlternativaPlatform. Tytuł jest duchowym spadkobiercą popularnej, multiplayerowej produkcji Tanki Online i dystrybuowany jest w modelu free-to-play z mikropłatnościami.

Mechanika

Rozgrywka w Tanki X na PC opiera się na starciach wielu graczy siedzących za sterami zróżnicowanych czołgów. Deweloperzy przygotowali rozmaite, podatne na modyfikacje maszyny. Konstruując własny wehikuł, wybieramy pomiędzy kilkoma rodzajami korpusu, pancerza i wieżyczek, wraz z zamontowanym na nich uzbrojeniem. Na pokładzie możemy zainstalować między innymi w miotacz ognia, karabin automatyczny, a nawet specjalną broń, pozwalającą zamrażać i spowalniać wrogów. W miarę postępów w rozgrywce odblokowujemy dodatkowe ulepszenia, dzięki którym nie tylko zwiększamy potencjał bojowy poszczególnych czołgów, lecz także dostosowujemy ich wygląd do własnych preferencji. Nie należy zapominać o porozrzucanych na mapach power-upach, gwarantujących tymczasowe bonusy.

Kluczem do sukcesu jest tutaj nie tylko dostosowanie sprzętu, lecz również opracowanie skutecznej taktyki, odpowiadającej aktualnej sytuacji na polu bitwy. Potyczki rozgrywane są w kilku różnorodnych lokacjach. W Tanki X walczymy zatem w dużej metropolii, portowych dokach, czy też na terenie bazy wojskowej. Szybkie tempo rozgrywki potęgowane jest przez błyskawiczne respawny oraz nadzwyczajne możliwości pojazdów — spadanie z dachów budynków prosto na przeciwnika jest tutaj na porządku dziennym.

Tryby gry

W Tanki X twórcy oddali do naszej dyspozycji trzy tryby rozgrywki. Deathmatch to klasyczne bitwy rozgrywane na zasadzie „każdy na każdego”, Team Deathmatch opiera się na starciach drużynowych, z kolei Capture the Flag polega na wykradnięciu tytułowej flagi z bazy przeciwnika i przetransportowaniu jej do własnej siedziby.

Kwestie techniczne

Tanki X na PC może pochwalić się szczegółową, trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługują dopracowane modele samych czołgów i bogate w szczegóły otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tanki X

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tanki X

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680M lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB Intel HD 4000 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP3)/7/8/10

Nowy bohater w Heroes of the Storm oraz event w World of Warships - Sieciowe Wieści (21/04/2017)
Nowy bohater w Heroes of the Storm oraz event w World of Warships - Sieciowe Wieści (21/04/2017)

wiadomość21 kwietnia 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o nowej zawartości w Heroes of the Storm, beta-testach Absolver, czołgowych grach iStorm i Tanki X, prezentacji Life is Feudal: MMO oraz o nowym evencie w World of Warships. Zapraszamy!