Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Tanki Online (WWW)

Tanki Online WWW

Przeglądarkowa strzelanina, stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Gracze przejmują kontrolę nad podatnymi na modyfikacje czołgami, walcząc o jak najlepsze wyniki na wirtualnym polu bitwy.

Akcji | czołgi | przeglądarkowe | indie

WWW
Okładka Tanki Online (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

4czerwca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tanki Online jest dziełem niezależnego zespołu AlternativaPlatform. Mamy do czynienia z przeglądarkową strzelaniną, stworzoną z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Gracz wciela się w rolę pilota czołgu, za którego sterami walczy o dominację na wirtualnym polu bitwy.

Mechanika

Akcja w Tanki Online na WWW prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka koncentruje się na wieloosobowych starciach, pozwalając nam przejąć kontrolę nad tytułowymi czołgami. Poszczególne maszyny można modyfikować, decydując nie tylko o rodzaju kadłuba, lecz także o zamontowanej na wieżyczce broni i kolorystyce pancerza. Dostęp do nowych elementów uzbrojenia otrzymujemy w miarę postępów w rozgrywce – punkty doświadczenia zapewnia choćby eksterminacja wrogów czy leczenie sojuszników, z kolei miarą odnoszonych przez nas sukcesów są zdobywane rangi i kryształy (tutejsza waluta).

Potyczki, rozgrywane w czasie rzeczywistym, mają miejsce w różnorodnych lokacjach – od baz wojskowych, przez porty, po miejskie uliczki. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z wbudowanego w grę edytora i tworzyć własne mapy, którymi następnie można dzielić się ze skupioną wokół tytułu społecznością. Warto nadmienić, że w porównaniu z innymi tego typu produkcjami, Tanki Online nie stawia na realizm, a na szybką, zręcznościową rozgrywkę.

Tryby gry

Na Tanki Online składają się zróżnicowane warianty rozgrywki. Podstawowym trybem jest Deathmatch, czyli klasyczna walka każdy na każdego. Wariacja na jego temat to Deathmatch Drużynowy – podzieleni na zespoły zawodnicy próbują tu wyeliminować wszystkich oponentów. W grze pojawia się też Przejmij flagę, gdzie naszym zadaniem jest wykradnięcie flagi z bazy przeciwnika i przetransportowanie jej do naszej siedziby, oraz tryb Przejmij punkty, gdzie toczymy bitwy o rozlokowane na arenach punkty strategiczne.

Kwestie techniczne

Gra Tanki Online cechuje się prostą, aczkolwiek przejrzystą oprawą graficzną. Produkcja działa w oknie przeglądarki i wymaga stałego połączenia z Internetem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tanki Online

odpowiednia dla każdego wieku