Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2017, 20:00

autor: moir

Powiew świeżości w Black Desert i Star Wars: The Old Republic – Wieści MMO (25/04/2017)

Dzisiaj donosimy o nowym projekcie twórców Tibii, śledzimy kolejne doniesienia na temat Strikera, czyli najnowszej klasy, która w najbliższym czasie zadebiutuje w zachodniej wersji Black Desert, sprawdzamy zawartość aktualizacji The War for Iokath do Star Wars: The Old Republic, analizujemy udostępnione zapisy z rozgrywki w Secret World Legends, a także wyglądamy zamkniętych beta-testów Life is Feudal: MMO.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się najnowszym doniesieniom ze świata Black Desert, zawartości kolejnej większej aktualizacji Star Wars: The Old Republic, zapisom z rozgrywki w Secret World Legends, a także startującym niebawem zamkniętym beta-testom Life is Feudal: MMO.

Powiew świeżości w Black Desert i Star Wars: The Old Republic – Wieści MMO (25/04/2017)  - ilustracja #1

CipSoft pracuje nad nowym projektem

Niemiecka firma CipSoft, twórca legendarnej Tibii, przechodzi właśnie przez drobne zmiany personalne. O ile zmiany pozycji w ramach przedsiębiorstwa to chleb powszedni, o tyle informacja o nowo powstającym produkcie (projekcie) już nie. Czyżby planowano przeniesienie Tibii w trójwymiar? A może doczekamy się jej udźwiękowienia?

Black Desert

W sieci pojawiły się już pierwsze materiały wideo prezentujące rozgrywkę z perspektywy Strikera – najnowszej klasy postaci, która trafi w najbliższym czasie do koreańskiej (a potem rzecz jasna zachodniej) edycji Black Desert. Przyglądając się możliwościom bojowym nadchodzącego bohatera, nie sposób wystrzec się porównań do Mnicha z Diablo III, czy Kung Fu Mastera z Blade & Soul – deweloperom ze studia Pearl Abyss udało się stworzyć niesamowicie dynamiczną profesję, która wręcz zasypuje wrogów szybkimi (i jakże widowiskowymi) kombinacjami ciosów rąk i nóg.

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun przedstawiający Strikera oraz kilka dodatkowych zapisów z samej gry nim – niebawem już każdy z nas będzie mógł poczuć się jak sam Bruce Lee.

Star Wars: The Old Republic

Star Wars: The Old Republic otrzymało w minionym tygodniu kolejną sporą aktualizację, zatytułowaną The War for Iokath. Najnowsze uaktualnienie stanowi część rozszerzenia Knights of the Eternal Throne i jest przeznaczone przede wszystkim dla graczy posiadających 70 poziom doświadczenia. Wprowadza ono do świata gry nową linię fabularną (toczącą się na powierzchni tytułowego Iokath), zadania (dzienne), operacje (w trybie story oraz hard mode – master ma być udostępniony nieco później), a także możliwość ponownego spotkania byłych towarzyszy – Malavaia Quinna (Sith Warrior) i Elary Dorne (Republic Trooper).

Szczegółowy wykaz zawartości aktualizacji dostępny jest pod tym adresem.

Secret World Legends

Choć Secret World Legends, produkcja stanowiąca restart marki The Secret World (spokojnie – oryginalna wersja gry dalej będzie dostępna, choć bez dalszego wsparcia), wciąż pozostaje w fazie zamkniętych beta-testów, w których obowiązuje klauzula poufności, to przedstawiciele norweskiego FunComu raz za razem publikują kolejne materiały wideo prezentujące fragmenty rozgrywki ze swojego najnowszego projektu.

Pierwsze wrażenia wyraźnie wskazują, że obietnice składane przez twórców nie są bez pokrycia – Secret World Legends jest znacznie dynamiczniejsze od swojego poprzednika. Walka jest dużo płynniejsza i sprawia wrażenie bardziej zręcznościowej. Widać też sporo zmian w interfejsie użytkownika, który także przeszedł ogólny lifting. Produkcja powinna trafić na rynek jeszcze przed końcem wiosny tego roku.

Life is Feudal: MMO

26 kwietnia rozpoczynają się zamknięte beta-testy Life is Feudal: MMO, które będą trwały równe 10 dni. Zainteresowani wciąż mogą wysyłać zgłoszenia do udziału w testach – szczegóły tu (na dole strony). Produkcja niezależnego rosyjskiego studia Bitbox ma stanowić oryginalne połączenie typowego reprezentanta gatunku MMO z sandboksowym survivalem, którego akcja rozgrywać się będzie w czasach średniowiecza. W starciu z nieprzyjaznymi i niespokojnymi czasami gracze będą musieli polegać na wzajemnej pomocy – bez współpracy się nie obędzie. Deweloperzy podkreślają, że ich celem jest przede wszystkim realne oddanie charakteru dawnych czasów. Więcej na temat samego tytułu przeczytacie na jego oficjalnej witrynie.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.