Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Megaton Rainfall (PC)

Megaton Rainfall

Stanowiąca swoisty symulator superbohatera pierwszoosobowa gra akcji, będąca debiutem niezależnego, hiszpańskiego studia Pentadimensional Games.

Akcji | FPP | superbohaterowie | indie | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | Xbox Play Anywhere

Okładka Megaton Rainfall (PC)

data premiery gry:

26wrz2017

PS4

17lis2017

PC

9sie2018

Switch

10sie2018

XONE

Megaton Rainfall to swoisty symulator superbohatera – pierwszoosobowa gra akcji, opracowana przez hiszpańskie, niezależne studio Pentadimensional Games.

Fabuła

Akcja Megaton Rainfall rozgrywa w czasach zbliżonych do współczesnych. Ziemia padła ofiarą najazdu ze strony obcej cywilizacji zamierzającej doprowadzić do całkowitej destrukcji ludzkości i jej dorobku. Gracz wciela się w rolę nieśmiertelnej, międzywymiarowej istoty – obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami superbohatera, który jako jedyny może stawić czoła kosmicznym agresorom.

Mechanika

W Megaton Rainfall akcja prezentowana jest z oczu bohatera (FPP). Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otwartego świata, wykonywaniu rozmaitych zadań oraz na stawianiu czoła kolejnym zastępom przeciwników – na naszej drodze stają zarówno uzbrojone statki kosmiczne, jak i gigantyczne, kroczące maszyny, posiadające wyraźnie widoczne słabe punkty. Protagonista nie jest bezbronny – dysponuje bowiem wystarczającą siłą, by obrócić w proch miejską zabudowę (tyczy się to również wieżowców), potrafi także unosić się w powietrzu i latać z naddźwiękową prędkością nie tylko w atmosferze, ale też w przestrzeni międzygwiezdnej.

Kwestie techniczne

Założenia Megaton Rainfall są niezwykle ambitne i choć trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje przeciętny poziom wykonania, wrażenie robią towarzyszące wartkiej i efektownej akcji zabiegi i efekty specjalne (walące się budynki, uciekający w popłochu ludzie) oraz procesy stojące za proceduralnym generowaniem otoczenia – w ten sposób tworzone są zarówno całe połacie ziemskiego terenu, jak i ciała niebieskie, które możemy zwiedzać po opuszczeniu Błękitnej Planety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Klasyfikacja PEGI Megaton Rainfall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Megaton Rainfall

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX 8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7770 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

+ dodatkowo (PS4): Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7770 lub lepsza, 1.5 GB HDD, Windows 7/8.1/10

PC
PS4
Switch
XONE