Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2011, 18:05

autor: Soviet

Premiera Batman: Arkham City w październiku

Cenega, polski wydawca gry Batman: Arkham City poinformowała, że ten obiecująco zapowiadający się sequel trafi na półki sklepowe w naszym kraju 21 października bieżącego roku.

Cenega, polski wydawca gry Batman: Arkham City poinformowała, że ten obiecująco zapowiadający się sequel trafi na półki sklepowe w naszym kraju 21 października bieżącego roku. Data ta dotyczy wszystkich platform, na które przygotowywana jest ta gra - PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC.

Premiera Batman: Arkham City w październiku - ilustracja #1

Arkham City to sequel Batman: Arkham Asylum, który to tytuł wydał w 2009 Square Enix/Eidos. W pierwowzorze jako Batman wkroczyliśmy do przytułku dla obłąkanych przestępców - tytułowego Arkham. Akcję obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby. Poza mordobiciem musieliśmy także rozwiązywać zagadki logiczne, nie zabrakło też miejsca na etapy, w których drogą do sukcesu nie była bezpośrednia walka, lecz skradanie się. Ciche eliminowanie przeciwników ułatwiały gadżety, takie jak batarang. W przemieszczaniu się pomagał wybuchowy żel i linka z hakiem. Gra została bardzo dobrze przyjęta. Dość powiedzieć, że wszystkie trzy wersje sprzętowe (PC, X360, PS3) mogą pochwalić się wynikiem powyżej 90 procent w serwisie metacritic.

Premiera Batman: Arkham City w październiku - ilustracja #2

Jeszcze więcej tego samego ma zaoferować nam Batman: Arkham City. Wspomniana placówka rozrosła się do takich rozmiarów, że potrzebne było wydzielenie sporej części miasta, by utrzymać w ryzach wszystkich szaleńców. W drugiej części po raz kolejny spotkamy kilku bohaterów, którzy dali nam w kość przy okazji pierwszej odsłony serii. Powraca Harley Quinn oraz oczywiście Joker. Debiut zaliczy Kobiet Kot, Dwie Twarze i Hugo Strange. Usprawnienia doczeka się także tryb detektywistyczny oraz system walki.

Premiera Batman: Arkham City w październiku - ilustracja #3