Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2020, 08:27

Batman Arkham City - sprzedano ponad 12,5 mln egzemplarzy

Dzięki CV byłego marketingowca firmy Warner Bros. Interactive Entertainment dowiedzieliśmy się, że sprzedaż Batman: Arkham City przekroczyła 12,5 mln egzemplarzy.

Batman Arkham City - sprzedano ponad 12,5 mln egzemplarzy - ilustracja #1
W stroju Batmana ulice Arkham City zwiedziło ponad dwanaście milionów osób.

Dzięki profilowi w serwisie LinkedIn marketingowca Michaela Elkinda dowiedzieliśmy się, że sprzedaż Batman: Arkham City przekroczyła 12,5 mln egzemplarzy, a przychody z gry wyniosły ponad 650 mln dolarów.

Elkind był w latach 2010-2012 szefem działu firmy Warner Bros. Interactive Entertainment odpowiedzialnego za globalny marketing gier i jego praca koncentrowała się głównie na promowaniu Batman: Arkham City. Można więc uznać go za wiarygodne źródło takich informacji.

Liczba 12,5 mln sprzedanych egzemplarzy jest godna odnotowania, gdyż ostatni raz o wynikach gry informowano w lutym 2012 roku, kiedy to pochwalono się, że do sklepów trafiło 6 mln sztuk tej produkcji.

Nie wiemy, jak te 12,5 mln egzemplarzy rozkłada się na poszczególne platformy. Według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy w sklepie studia Valve grę posiada 3,1 mln osób. Nie oddaje to jednak w pełni wyników wydania pecetowego, gdyż to sprzedawane było również m.in. w pudełkach czy takich serwisach jak Games for Windows Live oraz Origin.

Przypomnijmy, że Batman: Arkham City zadebiutowało pod koniec 2011 roku, wpierw na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a miesiąc później na PC. Z kolei w 2012 r. ukazała się konwersja na Nintendo Wii U. Na PlayStation 4 i Xboksie One w grę można zagrać dzięki zremasterowanym kolekcjom Batman: Return to Arkham oraz Batman: Arkham Collection.

Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wersja na PS3 posiada średnią ocen na poziomie 96% według serwisu Metacritic. W przypadku X360 jest to 94%, a edycja pecetowa uzyskała wynik 91%. Produkcja bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.5/10.

  1. Nietoperz w jeszcze lepszej formie - recenzja gry Batman: Arkham City
  2. Batman: Arkham City - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry