Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2015, 13:48

autor: Luc

Batman: Arkham Knight opóźniony. Arkham Asylum i Arkham City trafią na PS4 i XONE

Fani Mrocznego Rycerza posiadający jedynie konsole ósmej generacji niedługo będą mieli okazję sprawdzić osobiście, jak prezentują się pierwsze gry o Batmanie od studia Rocksteady. Arkham Asylum oraz Arkham City pod koniec roku zostaną wydane w edycjach zremasterowanych na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Poprzednie przygody przeżyjemy na konsolach w rozdzielczości 1080p. - Pierwsze gry z serii Batman: Arkham trafią na PlayStation 4 i Xboksa One - wiadomość - 2015-03-23
Poprzednie przygody przeżyjemy na konsolach w rozdzielczości 1080p.

Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, Batman: Arkham Knight ostatecznie trafi do graczy nieco później niż zakładano, tj. 23 czerwca 2015 roku (wcześniej mówiono o 2 czerwca). Nowy rozdział opowieści o przygodach Mrocznego Rycerza zwieńczy jego historię, jednak ci, którzy nie mieli okazji jej do tej pory poznać powinni poważnie rozważyć wstrzymanie się z zakupem do końca bieżącego roku. Zgodnie z doniesieniami włoskiego oddziału IGN, a także informacjami przekazanymi chwilę później przez VideoGamer.com, pierwsze dwie odsłony serii zostaną wydane w czwartym kwartale 2015 roku w wersjach zremasterowanych na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Batman: Arkham Asylum (oryginalnie wydane w roku 2009) oraz Batman: Arkham City (wydane w 2011 roku) mają doczekać się przede wszystkim poprawionej oprawy graficznej, odpowiadającej współczesnym standardom.

W doniesieniach nie pojawiła się do tej pory żadna wzmianka o Batman: Arkham Origins – jedynej grze z serii, która nie została stworzona przez Rocksteady. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony twórców oraz wydawcy.

Batman: Arkham to seria gier akcji zapoczątkowana w roku 2009. Studio Rocksteady wydało wówczas grę Batman: Arkham Asylum, które odniosło ogromny sukces dzięki niezwykle płynnemu i dynamicznemu systemowi walki, ale także ciekawej fabule oraz mnóstwu pobocznych aktywności. Kolejna gra z serii została wydana dwa lat później – Batman: Arkham City powtórzyło sukces poprzednika, ale niestety nie można tego powiedzieć już o trzeciej odsłonie. Batman: Arkham Origins zostało stworzone przez całkowicie inne studio i niestety nie przyjęto go równie dobrze. Najnowsza i jednocześnie ostatnia część serii, czyli Batman: Arkham Knight, zostanie wydana 23 czerwca 2015 roku. Za jej produkcję ponownie odpowiada studio Rocksteady. Gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.