Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2015, 13:48

autor: Luc

Batman: Arkham Knight opóźniony. Arkham Asylum i Arkham City trafią na PS4 i XONE

Fani Mrocznego Rycerza posiadający jedynie konsole ósmej generacji niedługo będą mieli okazję sprawdzić osobiście, jak prezentują się pierwsze gry o Batmanie od studia Rocksteady. Arkham Asylum oraz Arkham City pod koniec roku zostaną wydane w edycjach zremasterowanych na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Poprzednie przygody przeżyjemy na konsolach w rozdzielczości 1080p. - Pierwsze gry z serii Batman: Arkham trafią na PlayStation 4 i Xboksa One - wiadomość - 2015-03-23
Poprzednie przygody przeżyjemy na konsolach w rozdzielczości 1080p.

Zgodnie z dzisiejszymi informacjami, Batman: Arkham Knight ostatecznie trafi do graczy nieco później niż zakładano, tj. 23 czerwca 2015 roku (wcześniej mówiono o 2 czerwca). Nowy rozdział opowieści o przygodach Mrocznego Rycerza zwieńczy jego historię, jednak ci, którzy nie mieli okazji jej do tej pory poznać powinni poważnie rozważyć wstrzymanie się z zakupem do końca bieżącego roku. Zgodnie z doniesieniami włoskiego oddziału IGN, a także informacjami przekazanymi chwilę później przez VideoGamer.com, pierwsze dwie odsłony serii zostaną wydane w czwartym kwartale 2015 roku w wersjach zremasterowanych na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Batman: Arkham Asylum (oryginalnie wydane w roku 2009) oraz Batman: Arkham City (wydane w 2011 roku) mają doczekać się przede wszystkim poprawionej oprawy graficznej, odpowiadającej współczesnym standardom.

W doniesieniach nie pojawiła się do tej pory żadna wzmianka o Batman: Arkham Origins – jedynej grze z serii, która nie została stworzona przez Rocksteady. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony twórców oraz wydawcy.

Batman: Arkham to seria gier akcji zapoczątkowana w roku 2009. Studio Rocksteady wydało wówczas grę Batman: Arkham Asylum, które odniosło ogromny sukces dzięki niezwykle płynnemu i dynamicznemu systemowi walki, ale także ciekawej fabule oraz mnóstwu pobocznych aktywności. Kolejna gra z serii została wydana dwa lat później – Batman: Arkham City powtórzyło sukces poprzednika, ale niestety nie można tego powiedzieć już o trzeciej odsłonie. Batman: Arkham Origins zostało stworzone przez całkowicie inne studio i niestety nie przyjęto go równie dobrze. Najnowsza i jednocześnie ostatnia część serii, czyli Batman: Arkham Knight, zostanie wydana 23 czerwca 2015 roku. Za jej produkcję ponownie odpowiada studio Rocksteady. Gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.