Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 marca 2015, 14:51

autor: Góral

The Sleeping Prince – w nowej mobilnej perełce rzucamy śpiącym księciem

Na dzisiejszą mobilną perełkę wybraliśmy grę logiczno-zręcznościową The Sleeping Prince. Twórcy postanowili bowiem z darmowej aplikacji uczynić płatny projekt, a poza tym wszystkim, to jedyna produkcja pozwalająca na rzucanie księciem.

W kolejnej mobilnej perełce przyglądamy się grze The Sleeping Prince od uznanego studia Signal, które zasłynęło ciepło ocenianą serią produkcji tower defense Toy Soldiers. Tytuł ukazał się na urządzeniach mobilnych kilka miesięcy temu, jednak kilka dni temu deweloperzy postanowili dokonać dość nietypowego ruchu. Projekt debiutował bowiem jako darmowa aplikacja, jednak jeżeli wcześniej nie mieliście z nim styczności, to teraz będziecie musieli zapłacić kilka złotych za możliwość zabawy, ale za to rozgrywka nie będzie „urozmaicana” reklamami.

Zmiana modelu biznesowego nie powinna jednak zaszkodzić The Sleeping Prince, gdyż jest bardzo ciekawa gra logiczno-platformowa. Historia opowiada o złym Sydneyu Slime, który rzucił na mieszkańców królestwa Cloudreach klatwę, pogrążając wszystkich w wiecznym śnie. Strasznego losu uniknął jedynie czarodziej Plushkin i to dzięki niemu trafiamy do fantastycznego świata, by móc pokonać zło.

Założenia same w sobie nie są niczym nadzwyczajnym, ale rozgrywka na pewno nie należy do sztampowych. W produkcji kierujemy bowiem śpiącym księciem, którym rzucamy w dowolnych kierunkach, pokonując w ten sposób, przeszkody, walcząc z wrogami oraz rozwiązując zagadki. Mechanika zabawy wykorzystuje silnik fizyczny, więc na lot bohatera wpływa m.in. grawitacja.

Podczas przemierzania kolejnych poziomów (łącznie do naszej dyspozycji oddano około czterdziestu układów), należy także zbierać rozmaite przedmioty, kryształy i monety, dzięki którym odblokowujemy następne levele. Wszystko to uzupełnia wysokiej jakości oprawa graficzna 2,5 D.

The Sleeping Prince z pewnością jest więc wartą uwagi aplikacją, w końcu chyba w żadnej innej produkcji nie można sobie porzucać księciem. Poza tym wszystkim to bardzo dobra gra w swojej klasie, zapewniająca kilka godzin przyjemnej rozrywki.