Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka The Sleeping Prince (iOS)
OkładkaThe Sleeping Prince (iOS)

The Sleeping Prince

Gra logiczno-platformowa od studia Signal, znanego z takich produkcji jak seria Toy Soldiers czy też Savage Lands. Podczas zabawy kierujemy tytułowym śpiącym księciem, którym rzucamy, rozwiązując w ten sposób zagadki i walcząc z napotkanymi przeciwnikami.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sleeping Prince Premiera

4wrz2014

iOS

4gru2014

AND

Gry podobne do The Sleeping Prince

The Cave

Limbo

World of Goo

The Sleeping Prince to niecodzienna gra logiczno-platformowa, w której musimy pokierować tytułowym śpiącym księciem. Pewnego dnia na mieszkańców Cloudreach została rzucona przerażająca klątwa Sydneya Slime’a. Czar sprawił, że wszyscy ludzie zapadli w wieczny sen, a jedyną osobą, której udało się uniknąć tego losu, jest nadworny czarodziej Plushkin. To właśnie on przyzywa gracza, będącego jedyną nadzieją dla ludności Cloudreach. Naszym zadaniem jest pokierowanie księciem i pokonanie zła. Problem w tym, że podopieczny jest niezbyt skory do współpracy, gdyż, tak jak i wszyscy inni, pogrążony jest w głębokim śnie. Mimo wszystko musimy sobie jakoś poradzić w tej niecodziennej sytuacji. Na szczęście z pomocą przychodzi nam umiejętność rzucania postacią.

Rozgrywka opiera się głównie na fizyce. Zabawa polega na ciskaniu bohaterem z jednego miejsca w drugie, pokonując w ten sposób napotkane przeszkody, rozwiązując zagadki, a nawet walcząc z przeciwnikami. Podczas przygody trafiamy w rozmaite miejsca, w tym do królewskiego zamku, kilku wież, ogrodu, a nawet na dachy budynków. Łącznie deweloperzy przygotowali 40 wymagających poziomów.

Jak w każdej szanującej się produkcji mobilnej, tak i w tym przypadku rozgrywka urozmaicana jest przez znajdźki. Na każdym levelu w mniej lub bardziej wyrafinowany sposób poukrywano rozmaite klejnoty, gwiazdki i złote monety. Im szybciej je znajdziemy, tym więcej medali otrzymamy po zakończeniu poziomu, co z kolei przydaje się do odblokowywania kolejnych układów.

Wszystko to uzupełniane jest przez przyjemną oprawę graficzną. The Sleeping Prince zostało stworzone w technice 2,5D, co oznacza, że postacie są trójwymiarowe, ale poruszają się tylko w przestrzeni dwuwymiarowej.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Sleeping Prince: 12+

iOS
AND