Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 marca 2015, 13:26

Road to Dragons – nietypowe jRPG trafiło na iOS i Androida

W sklepach App Store i Google Play zadebiutowała anglojęzyczna wersja Road to Dragons, czyli japońskiego RPG-a studia Acquire, które zdobyło sporą popularność w swoim rodzimym kraju.

Dwa lata temu japońskie studio Acquire wypuściło na swoim rodzinnym rynku mobilnego jRPG-a zatytułowanego Road to Dragons. Projekt okazał się sukcesem i pobrało w go w sumie ponad trzy miliony użytkowników. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery wersji anglojęzycznej.

Produkcja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja toczy się w krainie fantasy, w której od kilku tysięcy lat trwa wojna ludzi ze smokami. Gdy wydaje się, że ludzkość wreszcie jest bliska zwycięstwa, niespodziewanie pojawia się armia gigantycznych smoczych bestii, które rozgramiają siły dobra i pożerają prawie cały świat. Kampania rozpoczyna się siedemnaście lat po tych wydarzeniach i opowiada o przygodach zapowiedzianego przez przepowiednię Wybrańca (w tej roli my), którego moce zostają przebudzone w stolicy tego, co pozostało z ludzkiej nacji. Jego przeznaczeniem jest zgromadzenie największych bohaterów i odbicie krainy ze szponiastych łap armii zła.

Zabawa polega głównie na toczeniu bitew z potworami. System walki jest stosunkowo nietypowy. Na dole ekranu przewijają się małe panele symbolizujące ruchy oraz ataki i musimy je tak dobierać, aby postacie mogły ominąć przeszkody na mapie i zabić wrogów. Jednocześnie łączenie w jeden łańcuch kilku paneli reprezentujących ciosy powoduje znaczące zwiększenie ilości zadawanych obrażeń.

Zwycięstwa nagradzane są magicznymi księgami, które pozwalają przywoływać nowych bohaterów i tym samym powoli rozwijać naszą armię. W sumie herosów jest ponad tysiąc i każdy z nich posiada biografię oraz unikalny ekwipunek oraz zestaw umiejętności.

Pomimo nastawienia rozgrywki na walkę gra posiada całkiem rozbudowaną warstwę fabularną z masą misji do wypełnienia oraz sporych rozmiarów światem do zwiedzenia za pomocą mapy. Produkcja oferuje także pewne elementy sieciowe, w ramach których gracze mogą pożyczać bohaterów swoich znajomych do walk z najpotężniejszymi wrogami.