Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2005, 10:57

autor: Krooliq

Overclocked – pierwsze szczegóły ujawnione

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że niemiecki zespół developerski House of Tales pracuje nad kolejną grą przygodową. Wówczas nie znaliśmy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tej produkcji. Dziś już wiadomo, że nowa przygodówka będzie nosić tytuł Overclocked.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że niemiecki zespół developerski House of Tales pracuje nad kolejną grą przygodową. Wówczas nie znaliśmy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tej produkcji. Dziś już wiadomo, że nowa przygodówka będzie nosić tytuł Overclocked i, jak nazwał to dyrektor kreatywny Martin Ganteföhr, będzie „kontrowersyjnym thrillerem o psychologicznych wymiarach przemocy”.

Akcja Overclocked zostanie umiejscowiona w Stanach Zjednoczonych, a gracz będzie miał okazję wcielenia się w rolę aż sześciu bohaterów: pięciu młodych osób oraz psychiatry.

Tak, jak poprzednie produkcje niemieckiego developera, tak i ta będzie klasyczną przygodówką „point and click”, w której poruszać będziemy się po prerenderowanym otoczeniu 2D. Jednak, aby uczynić świat gry bardziej dynamicznym, twórcy zaserwują nam niezwykle zaawansowaną fizykę oraz efektowną grę światłocieni.

Przypomnijmy, że House of Tales jest odpowiedzialne za produkcję innych gier przygodowych – The Moment of Silence oraz Mystery of the Druids.