Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2004, 10:08

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

O Gothic III słów kilka...

O potwierdzeniu trwania prac nad kolejną części serii Gothic informowaliśmy już na początku tego roku, dziś przyszedł czas na bardziej szczegółowe omówienie tematu Gothic III i ukazanie wizualnych smaczków z nadchodzącego projektu.

O potwierdzeniu trwania prac nad kolejną części serii Gothic informowaliśmy już na początku tego roku, dziś przyszedł czas na bardziej szczegółowe omówienie tematu Gothic III i ukazanie wizualnych smaczków z nadchodzącego projektu.

Engine Gothic III będzie korzystał z możliwości pakietu DirectX 9.0b (planuje się nawet użycie 9.0c), wraz z takimi dobrodziejstwami jak technologie Pixel Shader 3.0 i Vertex Shader 3.0. Co zaś tyczy się wymagań systemowych, twórcy zaprzeczają jakoby miały one być zbyt wygórowane, w co oczywiście trudno uwierzyć przy nafaszerowaniu programu takimi nowinkami.

Gothic III to nieograniczone możliwości zwiedzania świata gry, w którym dotrzemy m.in. w górskie i śnieżne krajobrazy Nordmar. Sama zaś fabuła programu nawiązuje do historii wojny bogów – „kłótni pomiędzy Beliarem, Innosem i Adanosem”, której zagadki prawdopodobniej będzie nam dane rozwiązać. Twórcy gry zapowiadają też, iż świat Gothic III będziemy mogli przemierzać różnymi środkami transportu, z których najbardziej wiarygodnymi wydają się konie i wielbłądy. Gothic III nie będzie należeć do popularnego dziś gatunku internetowych gier MMORPG, twórcy nadal skupią się na przedstawieniu bezimiennego bohatera dla pojedynczego gracza.

Rozgrywka w najnowszej części serii będzie umożliwiać wykorzystywanie z myszki do klikania na przedmioty w celu ich użycia/zebrania oraz na wrogów do ich unicestwiania. Niemniej jednak opcja gry klawiaturą pozostanie.

Wydawcą gry będzie, tak jak miło to miejsce w przypadku sequelu Gothic – JoWood, data premiery jest jednak wciąż wielką niewiadomą.

Tymczasem przyjrzyjmy się artworkom z Gothic III, na których możemy zobaczyć arabskiego wojownika, orientalne miasto i obóz rozbity na piaskach pustyni.

O Gothic III słów kilka... - ilustracja #1
O Gothic III słów kilka... - ilustracja #2
O Gothic III słów kilka... - ilustracja #3

Zdajemy sobie sprawę, iż przedstawione powyżej rysunki wyszły na światło dzienne jakiś czas temu, nie były one jednak publikowane jeszcze w naszym serwisie i stanowią graficzne uzupełnienie zebranych w newsie informacji.