Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 maja 2002

Gothic II kontra Morrowind

Sznur, 7 maja 2002, 16:19

Niedawno odbyła się premiera pierwszej części gry Gothic, która została wydana w polskiej wersji językowej, a panowie z zespołu Piranha Interactive ostro pracują nad jej kontynuacją. Według najnowszych informacji, Gothic II będzie znacznie bardziej rozbudowany, a wielkość świata i zależności w nim obowiązujące można porównywać do gry Elder Scrolls III: Morrowind.

Nadchodzi Era Futbolu 2002!

Sznur, 7 maja 2002, 15:55

Wraz ze zbliżającymi się finałami Mistrzostw Świata w piłce nożnej robi się coraz ciaśniej na rynku gier piłkarskich, a miłośnicy tego typu rozrywki będą mogli przebierać w kilku tytułach wypuszczonych specjalnie z okazji tego piłkarskiego święta. Od jakiegoś czasu dostępna jest Polska Goola z Manta Multimadia, niedawno IM Group wypuścił FIFA World Cup 2002 z EA Sports, a już wkrótce, w serii „eXtra Gra” pojawią się Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002. Nieoczekiwanie okazuje się, że do tego grona dołączy jeszcze jeden niezwykle ciekawy tytuł. Dzisiaj jako pierwsi mamy przyjemność zapowiedzieć grę Era Futbolu 2002, która ukaże się w kioskach już 9 maja w dobrze znanej serii „Dobra GRA”.

Stany Zjednoczone + nieletni + brutalne gry = przestępstwo federalne

Łosiu, 7 maja 2002, 11:16

Gry pełne przemocy, bez ograniczeń moralnych, typu Grand Theft Auto III zyskują ostatnimi czasy ogromną popularność i niekorzystnie wpływają na psychikę najmłodszych graczy. Pozbawiają człowieka pewnych zahamowań w stylu „nie wymierzę broni w innego człowieka i nie strzelę” co potwierdzają ostatnie dramatyczne wydarzenia, typu zbiorowe morderstwo nauczycieli w Niemczech. Powoli cały świat zaczyna zdawać sobie sprawę ze zgubnego wpływu brutalnych gier na dzieci. W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych kongresowi został przedstawiony projekt ustawy, na mocy której sprzedaż i wypożyczanie nieletnim gier pełnych przemocy i sexu będzie przestępstwem federalnym.

Recenzja: Beat Up A Millionaire 2

Fajek, 7 maja 2002, 10:53

Teleturniej Milionerzy znany jest na całym świecie ze względu na swoją formę i oprawę jaka mu towarzyszy. Oczywiście najważniejszą cechą jest fakt, że można w nim wygrać sumy pieniędzy będące dla większości z nas co najmniej wielkie. Niestety nie jest łatwo dostać się do grona ludzi, którzy mają okazję spróbować swoich sił w teleturnieju. Taką możliwość daje gra Beat Up A Millionaire 2.

Xbox złamany!

Fajek, 7 maja 2002, 09:47

Grupie pod nazwą ProjectX udało się złamać zabezpieczenia zapobiegające kopiowaniu płyt na konsole firmy Microsoft – Xbox’a.

Kolejne PlayStation w 2005 roku

Łosiu, 7 maja 2002, 09:15

Zgodnie z danymi podanymi przez Kyodo News Agency, firma Sony rozpoczęła prace nad kolejną konsolą z rodziny PlayStation i ma ona trafić na rynek w 2005 roku. Według zapowiedzi, ma to być prawdziwa konsola „nowej generacji”.

Demo Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast w piątek

Łosiu, 7 maja 2002, 09:10

Wierni fani gwiezdnej serii Star Wars oraz Ci, którzy mieli okazję grać w poprzednie części serii gier opowiadających o przygodach agenta rebeliantów Kyle Katarna zapewne już rozkoszują się rozgrywką w dopiero co wydaną Jedi Knight II: Jedi Outcast. Jednak są też i tacy, którzy nie są do końca przekonani czy wydać „w ciemno” na ten tytuł, swoje ciężko uzbierane pieniążki. I właśnie specjalnie dla niech (choć „zapewniam” nie tylko) firma LucasArts wypuści w piątek grywalne demo Jedi Knight II: Jedi Outcast.

Oficjalna strona i beta testy Emperor: Rise of The Middle Kingdom

Łosiu, 7 maja 2002, 08:55

Firmy Impresions Games i Sierra Inc. uruchomiły oficjalną stronę internetową gry strategicznej Emperor: Rise of The Middle Kingdom. Strona została wykonana profesjonalnie, zawiera sporą ilość informacji o grze i jej zasadach, galerię screenów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dział download, itp. Ponadto zainteresowani tym tytułem mogą zapisać się na beta testy gry.