Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 maja 2002

Disciples II - premiera w lipcu

Fajek, 22 maja 2002, 16:14

Firma CD Projekt poinformowała o dacie premiery Disciples II: Mroczne Proroctwo. Gra ukaże się 17 lipca i zostanie wydana w profesjonalnej polskiej wersji językowej!

Black Isle Studio zapowiedziało Lionheart

Sznur, 22 maja 2002, 13:36

Być może dla cRPG-owców ponownie nadejdą dobre czasy, gdyż Black Isle Studio, twórcy serii Fallout i Icewind Dale oraz Baldur’s Gate II, zapowiedziało kolejną izometryczną grę fabularną. Nowa produkcja nosi tytuł Lionheart i powstaje we współpracy z zespołem Reflexive Entertainment. Co najważniejsze, gra ma wzorować się na kultowej serii Fallout, a fabuła rozgrywać się będzie w alternatywnej rzeczywistości XVI-wiecznej Europy.

Ekranizacja Deus Ex!

Fajek, 22 maja 2002, 13:14

Już niedługo będzie nam dane zobaczyć film nakręcony na podstawie znakomitej gry z elementami RPG osadzonej w przyszłości – mowa oczywiście o Deus Ex.

Recenzja: Muminki - W Dolinie Muminków

Fajek, 22 maja 2002, 12:54

Muminki: W Dolinie Muminków to kolejna gra z serii „Twoi dobrzy znajomi” opowiadająca o przygodach bohaterów znanych z powieści Tove Jansson. Razem z Muminkiem i Migotką, gracz wyrusza na poszukiwania dziewięciu kawałków Królewskiego Rubinu, który zaginął tajemniczemu Czarnoksiężnikowi.

Techlandowa propozycja na Dzień Dizecka

Sznur, 22 maja 2002, 12:29

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka firma Techland zamierza wprowadzić do sprzedaży unikalne zestawy swoich produktów. Już jutro do sklepów trafią trzy nowe pakiety gier utrzymane w różnych konwencjach tematycznych: zręcznościowej, wyścigowej i platformowej.

Zapowiedź: Star Trek - Elite Force II

Fajek, 22 maja 2002, 11:59

Star Trek: Elite Force II to kontynuacja gry akcji/FPS „Star Trek: Voyager Elite Force”, osadzonej w realiach słynnej gwiezdnej sagi Star Trek. Tym razem gra bazuje na serii odcinków Star Trek: The Next Generation.

Black & White 2 (22/05/02)

Fajek, 22 maja 2002, 10:34

Dotychczas Peter Molyneux jedynie poinformował, że jego firma, Lionhead, pracuje nad kontynuacją hitu sprzed roku. Na trwających właśnie targach ujawniono garść szczegółów na temat Black & White 2.

Twórca Black & White i Dungeon Keeper ujawnia swą kolejną grę - The Movies

Łosiu, 22 maja 2002, 09:34

Niedawno pan Peter Molyneux i firma Lionhead Studios, ujawnili, że pracują nad grą przeznaczoną na konsole nowej generacji Project Ego i ponadto nad drugą częścią słynnej strategii Black & White II. Okazuje się jednak, że to nie wszystko czym w przyszłości chce uraczyć graczy Lionhead Studios. Firma pracuje także nad grą PC, zatytułowaną The Movies, a na trwających targach E3 pan Molyneux wyjawił klika szczegółów dotyczących tej produkcji.

Full Throttle II oficjalnie w produkcji!!

Łosiu, 22 maja 2002, 09:34

Przyznam, że po usłyszeniu tej nowiny, bardzo polepszył mi się nastrój. Najwyraźniej firma LucasArts przypomniała sobie, że nie tylko Gwiezdnymi Wojnami świat żyje i kiedyś robiła naprawę sporo dobrych gier przygodowych. Ostatnio jakoś mało naprawdę dobrych przygodówek w starym dobrym stylu, a któż nie pamięta takich hitów jak Day of the Tentacle, Grim Fandango seria gier przygodowych Indiana Jones, Monkey Island oraz Full Throttle. Tak, to było coś. Już niedługo fani tego gatunku będą mogli ponownie oceniać kunszt panów z LucasArts, ponieważ firma oficjalnie zapowiedziała kontynuacje starego hitu - Full Throttle II.

Armia Amerykańska producentem gier na PC??!

Łosiu, 22 maja 2002, 09:21

Bardzo interesująca i zarazem zaskakująca informacja dotarła do nas z firmy Epic Games. Mianowicie Armia Stanów Zjednoczonych wykupiła licencje na engine graficzny firmy Epic (Unreal Engine) i na targach E3 przedstawi grę zatytułowaną - America's Army.

Doom III dopiero w 2003 roku

Łosiu, 22 maja 2002, 09:17

Tych z was którzy spodziewali się, że kolejna część kultowej gry akcji Doom III zostanie wydana w tym roku muszę zawieść. Otóż, firma Id Software dała w sposób wymowny wszystkim do zrozumienia, że gra zostanie wydana dopiero w roku 2003.