Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2002

Piorun uderzył w redakcję GRY-OnLine!

Sznur, 13 maja 2002, 19:25

Niestety nawet najbardziej zaawansowana technika często jest bezradna wobec sił natury. Dzisiejsza burza z piorunami, która przewaliła się nad Krakowem koło godziny 15.30 spowodowała wystarczające uszkodzenia by redakcja GRY-OnLine została praktycznie odcięta od reszty internetowego świata.

Nadciąga "plaga" gier piłkarskich

Sznur, 13 maja 2002, 18:25

Na polskim rynku zapowiada się prawdziwy wysyp gier piłkarskich, spowodowany udanymi eliminacjami polskiej reprezentacji do finałów Mistrzostw Świata 2002 w Japonii i Korei. Co najważniejsze kilka tytułów wydanych zostanie w formie zeszytowej lub dołączonych na płytce do znanych magazynów komputerowych, a co za tym idzie ich cena będzie przystępna praktycznie dla każdego. IM Group wypuścił FIFA Wordl Cup 2002, w serii „Dobra Gra” ukazała się Era Futbolu, o czym pisaliśmy kilka dni temu, a już wkrótce można spodziewać się trzech kolejnych „soccerów”: Piłkarskie Mistrzostwa Świata 2002: Japonia-Korea, Total Soccer 2000 oraz Viva Football. Można by parafrazować przysłowie „gdzie gier sześć tam nie ma co jeść”, lecz w tym przypadku „od nadmiaru głowa nie boli”.

Total Immersion Racing - w zastępstwie World Sports Car?

Fajek, 13 maja 2002, 12:05

Total Immersion Racing to kolejna próba przeniesienia wyścigów w klasie GT na ekrany naszych komputerów. Po fiasku (choć do końca nie można być tego pewnym) jakim okazało się stworzenie World Sports Car, Total Immersion Racing może być pewnym zadośćuczynieniem dla wszystkich tych, którzy tyle lat czekali na WSC i się nie doczekali.

Recenzja: Dungeon Siege

Fajek, 13 maja 2002, 10:30

Czyżby najbardziej znana gra „action-rpg” (pseudo-rpg?), została pokonana? Czy Diablo 2 nie dzierży już prymatu w gatunku hack’n’slash? Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy faktycznie tak się stało, zapraszam do zapoznania się z recenzją gry Dungeon Siege.

Twórcy IL-2 Sturmovik przedstawiają kolejne szczegóły dotyczące WWII Real Time Strategy

Łosiu, 13 maja 2002, 09:15

W połowie kwietnia tego roku pojawiły się pierwsze screeny z kolejnego projektu twórców IL-2 Sturmovik zatytułowanego roboczo WWII Real Time Strategy, o czym oczywiście nie omieszkałem was poinformować. Nie jest chyba tajemnicą, że po tym co zobaczyliśmy, w oczach wielu strategów pojawiły się iskierki pożądania i zainteresowania. Dziś chcę wam przedstawić pierwszą zapowiedź tej gry, która została opublikowana na serwisie GameSpot.

Mobile Forces - GOLD

Łosiu, 13 maja 2002, 09:04

Firma Rage Software poinformowała, że jej najnowsza produkcja Mobile Forces (której najnowsze demo sprzed kilku dni znajduje się w naszym dziale Pliki) oparta na osławionym silniku Unreal’a została ukończona (status GOLD) i pojawi się w europejskich sklepach pod koniec maja.

Oficjalne wymagania sprzętowe Warcraft III: Reign of Chaos

Łosiu, 13 maja 2002, 09:01

Czerwiec 2002 roku, czyli termin wydania Warcraft III: Reign of Chaos, trzeciej części kultowego RTS-a zbliża się dużymi krokami. Cały czas trwają testy gry, wyłapywane są wszelkie błędy i niedociągnięcia, a wczoraj na oficjalnej stronie gry przedstawiono oficjalne wymagania sprzętowe Warcraft III, co sugeruje, że optymalizacja kodu została ukończona lub niemal całkowicie ukończona. Patrząc na screeny, filmy z gry, itp. oraz na podane wymagania sprzętowe widać, że programiści firmy Blizzard naprawdę fachowo wykonali swoją robotę.