Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 maja 2002

Urodziny EMPiK - jutro turniej Colin McRae Rally 2.0

Sznur, 21 maja 2002, 18:36

Jak już informowaliśmy, wczoraj w krakowskim Empik Megastre odbył się turniej w Counter-Strike. Była to pierwsza z całej serii imprez przygotowanych przez krakowski Empik z okazji jego pierwszych urodzin. Zawody w Counter-Strike to dopiero rozgrzewka, gdyż już jutro - 22 maja, czekają Was kolejne atrakcje, tym razem przeznaczonej dla miłośników wyścigów samochodowych – turniej Colin McRae Rally 2.0.

Kozacy: Sztuka Wojny nadchodzą

Fajek, 21 maja 2002, 16:00

Gra Kozacy: Europejskie Boje nadeszła ze wschodu, błyskawicznie podbiła serca strategów i okazała się być prawdziwym hitem. Było na co popatrzeć - ogromne bitwy, tysiące jednostek na ekranie i doskonały system taktyczny - nigdy dotąd nie udało się stworzyć tak realistycznej strategii. Teraz Kozacy wracają w formie pakietu rozszerzającego, pod tytułem Kozacy: Sztuka Wojny, który wprowadza do świata gry kolejne elementy.

Recenzja: Woody Woodpecker: Escape from Buzz Buzzard Park

Fajek, 21 maja 2002, 15:12

Woody Woodpecker: Escape from Buzz Buzzard Park to gra przeznaczona głównie do młodszych odbiorców. Wcielamy się w niej w rolę tytułowego ptaka Woody’ego Woodpecker’a – znanego bohatera filmów animowanych i wyruszamy na poszukiwania krewnych porwanych i uwięzionych w wesołym miasteczku przez złego Buzz’a.

Knight Raider zapowiedziany

Sznur, 21 maja 2002, 14:15

Rozpoczęte dzisiaj targi E3 już zaobfitowały nowymi umowami licencyjnymi. Holenderski wydawca Davilex Games kupił prawa do stworzenia i wydania gier komputerowych na podstawie popularnego w latach 80-tych serialu „Knight Rider” z Davidem Hasselhoffem w roli głównej. Za kierownicą futurystycznego, czarnego samochodu marki Pontiac Trans Am, już pod koniec tego roku będą mogli zasiąść posiadacze komputerów PC oraz konsoli PS2, Xbox, CameCube i Game Boy Advanced.

Prezentacja Devastation na E3

Sznur, 21 maja 2002, 13:34

Zachodni wydawca Arush Entertainment, który dotychczas zajmował się głównie symulacjami myśliwskimi, najwyraźniej na stałe zamierza zagościć na rynku gier akcji. Po dość udanej premierze Duke Nukem: The Manhattan Project (na bezrybiu i rak ryba), na trwających właśnie targach E3 zaprezentowana została rasowa gra akcji FPS, zatytułowana Devastation.

Grand Theft Auto 3 - premiera!

Fajek, 21 maja 2002, 11:37

Najbardziej kontrowersyjna gra ostatnich miesięcy w końcu trafia na sklepowe półki. Grand Theft Auto 3 w wersji dla PC można już kupić w amerykańskich sklepach.

Urodziny krakowskiego Empiku - sprawozdania część kolejna (21/05/02)

Łosiu, 21 maja 2002, 10:47

Uroczystości rocznicowe krakowskiego Empiku trwają, a nasz niestrudzony reporter Shuck codziennie śledzi wszystko co się na nich dzieje i na bieżąco zdaje relacje. Wczoraj zakończył się turniej CounterStrike’a – która drużyna zwyciężyła i jak nasz redakcyjny zespół stoczył walkę w CS dowiecie się z kolejnej części artykułu „Urodziny krakowskiego Empiku”. Zapraszam.

Zapowiedź: Archanioł

Fajek, 21 maja 2002, 10:35

Gra akcji z elementami cRPG, łącząca motywy techno-thrillera, horroru i fantasy. Wiekowa legenda przeplata się tu z zaawansowaną technologicznie rzeczywistością – oto czego możemy spodziewać się po Archaniele, grze autorstwa firmy Metropolis.

Premiera Another War - Wydanie Kolekcjonerskie

Fajek, 21 maja 2002, 09:53

W piątek 17 maja do polskich sklepów trafiło wydanie kolekcjonerskie gry Another War (na płycie DVD), pierwszej gry cRPG osadzonej w realiach drugiej wojny światowej.

MechWarrior 4: Mercenaries - powrót do świata Battle Tech, tym razem w roli najemnika

Łosiu, 21 maja 2002, 09:39

Na dobrą sprawę światła dziennego nie ujrzały jeszcze dwa niedawno zapowiedziane dodatki do gry MechWarrior 4: Vengeance, tj. Clan Mech Pak i Inner Sphere Mech Pak, a firma Microsoft zapowiedziała nową grę z tej serii sygnowaną nazwą MechWarrior 4: Mercenaries.

Freedom: The Battle for Liberty Island – odbij New York z rąk Armii Czerwonej...

Łosiu, 21 maja 2002, 09:39

Firma Electronic Arts Inc. ujawniła, że pracuje obecnie nad grą zatytułowaną roboczo Freedom: The Battle for Liberty Island. Jej akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości, w której to Związek Radziecki wygrał Zimną Wojnę z Zachodem i Armia Czerwona najechała Stany Zjednoczone.

Dziś rozpoczęcie targów E3 (21/05/02)

Łosiu, 21 maja 2002, 09:37

Dziś rozpoczynają się największe międzynarodowe targi branży rozrywki multimedialnej, Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles. Potrwają one do 24 maja i w tym czasie ponad 450 wystawców z całego świata przedstawi ponad 1000 swoich najnowszych tytułów na komputery PC, konsole Xbox, GameCube, Playstation 2 oraz inne platformy sprzętowe.