Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 maja 2002

Nowe gry w promocji MayClub

Sznur, 20 maja 2002, 17:43

Od dzisiaj ruszyła nowa promocja w MayClub na kolejne dwa premierowe tytuły. Tym razem można tanio zaopatrzyć się w polską wersję strategii Cywilizacja III oraz wyścigów NASCAR Racing 2002.

„Enter The Matrix”

Fajek, 20 maja 2002, 16:21

Firma Infogrames potwierdziła oficjalnie, że gra będąca już od dłuższego czasu w produkcji, bazująca na filmie Matrix, będzie nosiła tytuł „Enter The Matrix”.

Poradnik: Jedi Knight 2 - Jedi Outcast

Fajek, 20 maja 2002, 16:02

Dziś na stronach naszego serwisu mogliście przeczytać recenzję Jedi Knight 2: Jedi Outcast – to dla tych, którzy jeszcze wąchają się nad jej zakupem. Natomiast dla tych, którzy w JK2 już grają, mamy...

Horizons z dostępem bezprzewodowym

Sznur, 20 maja 2002, 13:16

Już od dawna nie było żadnych nowych informacji o Horizon: Empires of Istaria, projekcie massive multilayer online cRPG zespołu Artifact Entertainment, którego polscy gracze powinni kojarzyć z grą Demise: Raise of the Ku’tan. Wiadomo, że rynek masowych gier sieciowych to jedna z najbardziej dochodowych i najprężniej rozwijających się gałęzi branży gier komputerowych. Nic więc dziwnego, iż producenci dwoją się i troją by wymyślić coś lepszego od konkurencji aby w ten sposób przyciągnąć jak największą liczbę graczy płacących abonament. Według Artifact Entertainemnt pomysłem na sukces ma być możliwość korzystania z gry zarówno online jak i bezprzewodowo.

Die Hard: Nakatomi Plaza już za tydzień

Sznur, 20 maja 2002, 12:45

Jak informuje wydawnictwo Play-It, już w przyszłym tygodniu do polskich sklepów trafi najnowsza część przygód bohaterskiego policjanta Johna McClane'a z filmu „Szklana pułapka” – Die Hard: Nakatomi Plaza. O ile poprzednie gry z tytułem Die Hard były prostymi zręcznościowymi strzelankami, to tym do naszych rąk trafi gra akcji FPS z prawdziwego zdarzenia.

Urodziny krakowskiego Empiku - sprawozdania część pierwsza

Łosiu, 20 maja 2002, 12:26

W sobotę turniejem CounterStrike’a rozpoczęły się uroczystości rocznicowe krakowskiego Empiku, w przypadku działu multimediów zorganizowane we współpracy z redakcją Gier-OnLine. O tym co się wydarzyło w weekend dowiecie się z pierwszej części artykułu „Urodziny krakowskiego Empiku”, która właśnie wylądowała w dziale Publicystyka. Na bieżąco będziemy też publikować kolejne relacje z tej imprezy.

Recenzja: Jedi Knight – Jedi Outcast

Fajek, 20 maja 2002, 11:01

Niedawno do sklepów trafiła najnowsza gra z serii Star Wars, w której możemy wcielić się w Kayl’a Katarna, najemnika, który powierzył swe wszechstronne umiejętności Rebelii będącej w czasie powstania przeciwko Imperium.

Halo 2 na targach E3??!

Łosiu, 20 maja 2002, 09:07

Któż nie słyszał o Halo: Combat Evolved, dzisiejszym ucieleśnieniu idealnej gry akcji. Przepiękna grafika, wartka akcja, niesamowity engine fizyczny, wymieniać można by długo. Lecz, niestety pomimo tego, iż gra wyszła na konsolę Xbox już kilka miesięcy temu to nadal trwa batalia o to, by Halo ukazało się także na PC. Firma Microsoft twierdzi, że Halo na pewno nie zostanie wydane na PC, nadzieja setek fanów jednak pozostaje. Cóż, może to co nie udało się z Halo uda się z Halo 2, które według nieoficjalnych doniesień ma zostać zaprezentowane w wersji na Xboxa na targach E3 (w tym tygodniu), a wydane już w grudniu 2002 roku.

Komputer na linuxie w 5 min – to możliwe

Łosiu, 20 maja 2002, 09:07

Linux przez ostatnie kilka lat stał się bardzo popularnym systemem wykorzystywanym przez fachowców i zaawansowanych użytkowników. Nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o zastosowania profesjonalne, serwery, itp. oferuje dużą stabilność i bezpieczeństwo przy minimalnych nakładach finansowych. Niestety są też na tym świecie użytkownicy domowi, dla których przygoda z Linuxem, nawet w najnowszych dystrybucjach, kończy się przy samej instalacji i problemach z konfiguracją poszczególnych podzespołów komputera, interfejsu graficznego, itp. Dla nich właśnie (i nie tylko) istnieje dystrybucja tego systemu zwana DemoLinux.