Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 maja 2002

Turniej Counter-Strike w EMPiK'u

Fajek, 17 maja 2002, 15:48

Już jutro rozpoczyna się seria imprez w salonie EMPiK Megastore w Krakowie na Rynku Głównym, organizowanych z okazji rocznicy powstania salonu. „Obchody” rozpoczną się od turnieju Counter-Strike’a, który będzie trwał przez weekend.

Nowe szczegóły o Homeworld 2

Sznur, 17 maja 2002, 14:24

Zapewne wszyscy, którzy mieli już okazję zagrać w kapitalną polską strategię kosmiczną Starmageddon, z utęsknieniem wyczekują już kolejnej części protoplasty tego gatunku – Homeworld 2. Niestety zarówno Sierra Inc. jak i Relic Entertainment długo milczały w tym temacie, zmieniając jedynie datę premiery na oficjalnej stronie gry. Jednak najnowsze informacje o postępach w pracach nad Homeworld 2 wyjawił ostatnio przedstawiciel zespołu Relic - Alex Garden, na kanale IRC poświęconemu grze.

Savage - sieciowa hybryda FPS i RTS

Sznur, 17 maja 2002, 13:34

Po raczej chłodno przyjętym Legends of Might & Magic, tym razem firma iGames zapowiedziała nową gry akcji w klimacie fantasy zatytułowaną Savage. Gra będzie przeznaczona głównie do rozgrywki wieloosobowej, przy okazji łącząc elementy strzelanek FPS i strategii czasu rzeczywistego.

Master of Orion 3 i Cywilizacja 3 - polskie wersje z CD Projektu!

Fajek, 17 maja 2002, 13:02

Firma CD Projekt poinformowała o podpisaniu umowy z Infogrames! W jej efekcie CD Projekt został dystrybutorem dwóch gier firmy Infogrames w Polsce. Po raz pierwszy zostaną one wydane w całkowicie zlokalizowanej polskiej wersji językowej!

Total Annihilation 2 potwierdzone!

Fajek, 17 maja 2002, 12:35

Firma Infogrames oficjalnie potwierdziła, że podpisała umowę z koreańską firmą Phantagram na stworzenie gry Total Annihilation 2!

Dodatek do Empire Earth w produkcji

Łosiu, 17 maja 2002, 11:52

Firma Sierra ujawniła, że zespół Mad Doc Software pracuje od pewnego czasu nad dodatkiem do znanej strategii Empire Earth, o tytule Empire Earth: The Art of Conquest. Dodatek nie zostanie co prawda zaprezentowany na nadchodzących targach E3, jednak ma zostać wydany jesienią tego roku.

Recenzja: Warrior Kings

Fajek, 17 maja 2002, 11:11

Warrior Kings – gra zapowiadana jako rewolucja w gatunku RTS. Niestety na zapowiedziach się skończyło, ale nie zmiania to faktu, iż WK to kawał dobrej roboty. Jak duży kawał? Zapraszam do recenzji...

Lord of the Rings - kolejny element układanki

Łosiu, 17 maja 2002, 10:21

Pod koniec lutego na świat wyciekły pierwsze informacje o nadchodzącej grze z firmy Electronic Arts, opartej na fabule filmu Władca Pierścieni. Na dobrą sprawę wówczas dowiedzieliśmy się jedynie, że gra istnieje. Dzisiaj do naszej układanki dołączył kolejny element, tzn. grę na zlecenie EA tworzy zespół Ritual Entertainment.

The Sum of All Fears, Praetorians - oficjalne strony internetowe

Łosiu, 17 maja 2002, 09:15

Czas na kolejną w tym tygodniu porcję nowych stron internetowych. Dziś firmy Ubi Soft i Red Storm Entertainment uruchomiły oficjalną stronę gry akcji The Sum of All Fears, a firma Eidos otworzyła teaser site strategii czasu rzeczywistego Praetorians.

Top 10 gier w US (17/05/02)

Łosiu, 17 maja 2002, 09:05

NPD Techworld opublikował kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych za okres od 28 kwietnia do 4 maja. Nadal na pięciu czołowych pozycjach znajdują się: The Sims: Vacation, Dungeon Siege, The Sims, Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast oraz Medal Of Honor: Allied Assault. Nowością na liście jest Elder Scrolls III: Morrowind debiutujący na pozycji siódmej oraz powracające: na dziesiątej pozycji Diablo II: Lord of Destruction i na dziewiątej Civilization: Call to Power.

Grand Theft Auto III, Legion - GOLD

Łosiu, 17 maja 2002, 09:02

Serwis GoneGold poinformował, że wersja PC, Grand Theft Auto III, gry którą można już śmiało nazwać „kultową” i zarazem niezwykle „kontrowersyjną” została ukończona. Gotowa jest już płyta „Gold Master” i GTA III trafi na półki zachodnich sklepów 21 maja. Kolejnym dziś tytułem, którego produkcja została ukończona jest obiecująca strategia z firmy Paradox Entertainment - Legion. Gra ma trafić do zachodnich sklepów z początkiem przyszłego miesiąca.