Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 maja 2002

Pierwsze wrażenia po E3 część II - strategie, symulatory, massive multiplayer

Mariusz Klamra, 26 maja 2002, 18:37

Ciąg dalszy pierwszych wrażeń i spostrzeżeń dotyczących właśnie zakończonych targów E3. Tym razem strategie, symulatory i gry massive multiplayer oraz bardzo krótkie podsumowanie.

Pierwsze wrażenia po E3 część I - akcja, sport, cRPG

Mariusz Klamra, 26 maja 2002, 18:35

Zakończył się właśnie najgorętszy w branży tydzień w roku. Targi E3 znane są z tego, że w czasie kilku dni ich trwania ilość nowych informacji o grach jest większa niż w ciągu kilku „normalnych” miesięcy. Dlatego spróbowałem pokusić się o próbę podsumowania „na gorąco” najciekawszych moim zdaniem faktów i plotek pod kątem tytułów, na które moim subiektywnym zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę. W pierwszej części: wstęp, gry akcji, cRPG i przygodówki oraz gry sportowe.

GTA 3 - co zrobić w wypadku problemów

Mariusz Klamra, 26 maja 2002, 13:27

Premiera GTA 3 w Polsce już za tydzień, warto więc być do niej przygotowanym. Pierwsze bowiem wrażenia z zachodnich serwisów sugerują, że choć gra jest wyśmienita, to przy przenoszeniu jej z konsoli na PC nie uniknięto problemów technicznych, powodujących że na wielu komputerach gra ma problemy z grafiką, a czasami przypomina „film poklatkowy”. Jak tego uniknąć? Jeśli nie chcemy czekać na patcha, to warto zapoznać się z kilkoma dobrymi radami zamieszczonymi przez serwis Seagrave.org.

Ostatnia decyzja wiekowego prezesa Nintendo

Mariusz Klamra, 26 maja 2002, 12:54

Znana zapewne wszystkim japońska firma Nintendo ogłosiła właśnie dwie ważne informacje. Pierwsza dotyczy znaczniej obniżki ceny kartridży do Game Boy Advance, druga zaś rezygnacji ze stanowiska prezesa Hiroshi Yamauchi, człowieka-legendy i twórcy potęgi Nintendo. Dla tych którzy nie znają historii Nintendo wystarczy powiedzieć, że pan H. Yamauchi był prezesem firmy od 1949 roku, a więc 52 lata!

Nowy kosmiczny RTS twórców HW: Cataclysm

Mariusz Klamra, 26 maja 2002, 12:27

Disney Interactive zaprezentowało na targach E3 grę Treasure Planet: Battle at Procyon – bardzo ciekawie zapowiadający się kosmiczny RTS 3D produkcji Barking Dog Studio, twórców m.in. Homeworld: Cataclysm. Fabuła gry jest kontynuacją mającego się wkrótce ukazać pełnometrażowego filmu animowanego pod tym samym tytułem i jest przeniesioną w przyszłość adaptacją powieści „Wyspa Skarbów” R.L. Stevensona.

Lista najlepiej sprzedających się gier na PC

Sznur, 26 maja 2002, 09:02

NPD Techworld opublikował najnowsze wyniki sprzedaży gier komputerowych. Jak zwykle we wszystkich zestawieniach niezmiennie królują gry z serii The Sims (Tym razem najnowszy dodatek The Sims: Vacation). Zmieniają się za to tytuły na pozostałych miejscach w rankingach sprzedaży.